Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,63 / Satış: 8,66
€ EURO → Alış: 10,12 / Satış: 10,16

Bölge sakinleri isteği

Bölge sakinleri isteği
  • 22.08.2019
  • 1.561 kez okundu

Döver Yoluna Aydınlatma…

Defne ilçesi Döver Mahallesi yolu ışıksız. Bölge sakinleri, Toroslar Enerji’den ve yerel yönetimlerden soruna ilgi ve duyarlılık bekliyor. Sosyal medyada, Döver yolunun akşamları zifiri karanlık olması ile ilgili dikkati çeken yorum şöyle:
“Rahmetli Yener Rakıcıoğlu, Hatay Valisi olunca, ilk işi Döver yoluna el atmak olmuştu. Yolun şelaleye bakan kısmına seyir terasları yaptırarak ışıklandırmış ve halkın kullanımına açmıştı. Şimdilerde ise aynı Döver yolu ve seyir terasları, bakımsızlıktan ve karanlığa mahkum edildiğinden, bu durumdan istifade etmek isteyen malum şahısların tıpkı 90’lı yıllarda olduğu gibi, gece mekanı haline dönüşmüş durumdadır.
Bir yeri kendi kaderine terk ederseniz, her şey olur. Döver yolunun ıssızlığından ‘fuhuş amacıyla’ istifade etmek isteyenlerin yanında, bu durumu fırsata çevirmek isteyen serseri çeteleri de ürer. Döver yolunda geceleri park etmiş araçları takip eden, içindeki şahısları fotoğraflayıp şantaj yapan ve hatta gasp eden çetelerin türediğini bölge sakinlerinin açıklamalarından anlamaktayız.
İki gün önce aynı bölgede yaşanan bir olay, tüm bu olanlara tuz biber ekmiştir. Bir çift saldırıya uğramış, erkek yaralanmış ve kadın kaçırılarak, dağlarda gece boyu işkencelere maruz kalmıştır. Kimsenin ne uçkurunun ne de namusunun bekçisi değiliz, ama kamuya açık bir alanda bu olayların yaşanmaya devam etmesi ve tedbir alınmaması durumunda, bundan cesaret alanlar işi daha da ileriye götürüp, normal vatandaşlara da aynı şeyleri yapmaya kalkarlarsa ne olacak?
Aylardan beri, başta belediye olmak üzere birçok kuruma bu işin çözülmesi, seyir teraslarının yanmayan aydınlatma lambalarının değiştirilmesi için başvuran Harbiyeli vatandaşlar ‘yapacağız, çözeceğiz’den başkaca somut bir şey elde edememişlerdir.
Çok mu zor? Döver yolunun seyir teraslarından başlayarak, Döver Mahallesi’nin girişine kadar aydınlatılması çok mu zor? Seyir teraslarının yanmayan lambalarının değiştirilmesi çok mu zor? Geceleri, polis devriye ekiplerinin o yolu sürekli turlamaları çok mu zor? O yolda gece bekçilerinin istihdam edilmesi çok mu zor?
Bir önlem alınması için illa başka insanların da canının yanması mı gerekiyor?” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ