Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,62 / Satış: 8,66
€ EURO → Alış: 10,12 / Satış: 10,16

Bölge Şampiyonu Hatay’dan

Bölge Şampiyonu Hatay’dan
  • 03.08.2018
  • 1.416 kez okundu

Bayanlarda Kur’an-ı Kerim’i En Güzel Okuma Bölge Yarışması’nda 1.liği Hatay’dan Esra Aydın kazandı. Mersin 2.liği alırken, Adana 3. oldu.

Bayanlar arasında Kur’an-ı Kerim’i En Güzel Okuma Bölgesel Yarışması ilimizde yapıldı. Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle Bayan Kur’an Kursu öğreticileri arasında düzenlenen ‘Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nın bölge finali Hatay İl Müftülüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Üyesi Halil Tenger’in jüri başkanı olduğu, İl Müftü Yardımcıları Mehmet Emin Okuyucu ve Nazife Sağlamoğlu, İskenderun Vaizi Mehmet Altunal ve İl Müftülüğü Din Hizmetleri Uzmanı Gürcü Bilgin’in juri üyeliği yaptığı yarışmada birinciliği ilimiz Kur’an Kursu Öğreticilerinden Esra Aydın, ikinciliği Mersin ili Kur’an Kursu öğreticilerinden Ayşe Özdemir, üçüncülüğü de Adana ili Kur’an Kursu öğreticilerinden Nuriye Ergin kazandı.
İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, açıklamasında, Hatay’daki bölgesel Kur’an-ı Kerim’i en güzel okuma yarışmasına Karaman, Hatay, Adana, Mersin, Kilis, Kahramanmaraş ve Osmaniye olmak üzere 7 il birincisinin katıldığını belirtti.
Müftü Kavillioğlu, şunları söyledi:
“Aslında burada yarışmaya katılan hoca hanımların hepsi birinci. Çünkü hepsi de görev yaptıkları illerde birinci gelerek bölge finaline katılmaya hak kazandı. Burada birinci seçilecek kardeşimiz, Türkiye finalinde bölgemizi, yani bu yedi ilimizi temsil edecek. Hepinize başarı diliyorum.”
Yarışmaya katılan bütün Kur’an Kursu öğreticilerine İl Müftüsü tarafından çeşitli hediyeler takdim edildi. Yarışmada birinci olan ilimiz Kur’an Kursu öğreticilerinden Esra Aydın, Türkiye finalinde bölgemizi temsil edecek.-Cemil Yıldız-

 

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ