Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,92 / Satış: 5,95
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,57

Borçlu Çiftçi Duyarlı Değil

Borçlu Çiftçi Duyarlı Değil
  • 22.08.2019
  • 263 kez okundu

Amik Ovası’ndaki borçlu çiftçilerden sadece 4’ü, EnerjiSA’ya borç yapılandırması yaptı.

Amik Ovası’nda enerji borcu bulunan çiftçilerin, enerji kesintisi sonrası kopardığı fırtınalarla birlikte araya giren siyasetçilerin borçlulara yapılandırma için süre tanınması uygulaması sonrasında, bu anlaşmadan yararlanan çiftçi oranı % 5 bile değil.
Edinilen bilgilere göre, Enerjisa, Amik Ovası’ndaki 107 çiftçinin, yani pamuk üreticisinin, borcundan ötürü başvuru yapacağı bilgisinde bulundu. Bölgede, enerjisi kesilen pamuk üreticisi sayısı ise bu rakamın çok üzerinde.
Gelişme üzerine siyasetçiler ve Valilik devreye girerken, Enerjisa, ortak deklarasyonda anlaşarak borçlulara yapılandırma için süre verdi. Bu süre doldu, ancak ne var ki, başvuran çiftçi sayısı sadece 4 olarak kaldı. Gelişme üzerine, Milletvekili Hüseyin Şanverdi’nin yeniden devreye girdiği ve yapılandırma başvuru süresini 3 gün uzattığı ifade edildi. Buna göre, Amik Ovası borçlu pamuk üreticisinin yapılandırma için bugün ve yarın da başvuruda bulunabileceği kaydedildi.
Bu arada olayla ilgili bir açıklama yapan Amik Ovası Asi Sulama Birliği Başkanı Hüseyin Şahbaz, Milletvekili Hüseyin Şanverdi’nin, başvuru sürecinin 23 Ağustos Cuma gününe kadar uzatıldığını bildirdiği kaydedildi.
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ