Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Botanik EXPO 2021 Hatay

Botanik   EXPO 2021  Hatay
  • 15.06.2017
  • 1.581 kez okundu

Jozef Naseh/ Arkeolog

Çin ve Avustralya gibi siyasi ve ekonomik yaptırımları olan ülkeleri eleyerek ‘’ BOTANİK EXPO 2021 ‘’ organizasyonu Hatay ilimize kazandırdılar. Bu ayakta alkışlanması gereken büyük bir başarıdır.
BU başarının altında ; kurumsal ve yönetsel tabanı çok gelişmiş ; kültür birikimi yüksek ; engin gönüllü ; birbirleri ile anlık iletişimi olan görünmez çok güçlü bir ekip var.
Bu organizasyonu ilimize kazandıran ; başta Büyük şehir belediye başkanımız sayın Doç. Dr. Lütfü Savaş’ı ve ekibini kutlar ; sonsuz teşekkürlerimi sunarım.
Emekleri var olsun.
Değerli okurlar ;
Bu Organizasyonun ; ilimize ; sosyal , kültürel , sanatsal ; felsefi ve ekonomik geri dönüşüm katkıları kuşkusuz sınırsız olacaktır.
Bu katkıları ; toplumsal paydaşlığa dönüştürebilmek için ; politikacısından , bürokratına ; iş verenden , emekçisine ; zanaatçısından , sanatçısına ; görsel basından , yazılı basınına kadar ; örgütsel yöntemle ; tüze gözetilerek ; hiç bir ekonomik çıkar gözetilmeden ; el ele vererek katkı vermeliyiz.
Toplumsal bilinç olarak buna hazır mıyız..? Bence fazlası ile hazırız…!
Çünkü Hatay ‘da bulunan ; resmi kurumlar ; yerel yönetimler ; mesleki kuruluşlar , sivil toplu örgütleri ve buna benzer yapılandırmalar , geçmişten kaynaklanan , kültürel birikimleri ; örgütsel yapıları ve deneyimleri ile buna hazırlar.
Burada önemsenmesi gereken konu ; bu yapılandırmaların ; aynı ülküsel amaç ile ; eş güdümlü olarak bir çember içinde çalışabilmesidir.
Bu çember sağlandıktan sonra ; ilk olarak yapılması gereken eylem ; ‘’ BOTANİK EXPO 2021 HATAY ‘’ proje kapsamının ; Ülkesel ; toplumsal ve bireysel kazanımlarının ; bireysel bilince kadar indirgenerek bıkmadan usanmasan anlatılmasıdır. O zaman ; kazanımlar , bireysel olmaktan çıkar ; toplumsallaşır. Toplumun ortak başarısı ; ortak gönence dönüşür; ortak gönençte , toplumsal huzura ve mutluluğa katkı sağlar.
Sizce .. Bu yöntem önemli bir insancıl geri dönüşüm değil midir…?
Değerli Okurlar ;
Bizler ; İnsanlığın gelişimsel sürecine ; binlerce yıldır ; sanatsal, kültürel, sosyal , felsefi ve ekonomik katkıları olan bu toprakların ; kültürel mirasçılarıyız. Bu mirası geleceğe aktarmak ; insancıl görevlerimiz arasındadır. Bu görevimizi yerine getirmek için ; yeterince toplumsal bilince sahibiz.
Şimdi ; küllerimizden , yeniden doğmak için ; yeni bir olanak doğdu..!
BOTANİK EXPO 2021 HATAY
Bu doğumu sancısız yapmalıyız..
Saygılarımla

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ