Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

“Böyle bir şey kabul edilemez”

“Böyle bir şey kabul edilemez”
  • 19.05.2017
  • 1.126 kez okundu

Karamollaoğlu, gazetecilerden gelen “Varlık Fonu” ile ilgili bir soruya, “Varlık Fonu, kredi alma durumu olmayan, ekonomisi bitmiş ülkelerin kendi kaynaklarını ipotek gösterme durumudur” dedi ve ekledi…

Bir dizi program ve ziyaret kapsamında Hatay’a gelen Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Hatay basını ile düzenlenen bir kahvaltı etkinliğinde bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Amerika gezisinden Varlık Fonu’na ve Suriye’de yaşanan çatışmaların Hatay ve bölgeye etkilerine kadar birçok konuda konuşan ve kendisine yöneltilen sorulara cevap veren Temel Karamollaoğlu, oldukça çarpıcı açıklamalarda bulundu. Karamollaoğlu’nun Hatay programına Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcıları Yakup Budak, Atik Ağdağ, Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Yrd. Doç. Dr. Necmettin Çalışkan ve Hatay İl Başkanı Mustafa Eğe de eşlik etti.
-YANLIŞ ADIMLAR-
2011’den bu yana süren Suriye’deki iç savaşın ve yıkıcı etkilerin Hatay noktasında konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Suriye’deki savaşın, atılan yanlış adımlar ile daha da alevlendiğine dikkat çekti. Karamollaoğlu, “Biz daha olayların başında Esad ile görüşmeye gittik. Ortalığın kan gölüne dönmemesi için görüşmeler gerçekleştirdik. Ancak bu adımlarımız yanlış anlaşılmadı bilerek farklı noktalara çekildi. Sonra ne olduğu ise ortada” diye konuştu.
-YETİMLER-
Anne ve babasını kaybetmiş savaş mağduru yetim çocukların yeni yurdu olması için, Hatay/ Reyhanlı’da, yaklaşık 100 dönüm arazi üzerine inşa edilen ‘Çocuk Yaşam Merkezi’ ile ilgili olarak da konuşan Karamollaoğlu, projenin çok önemli olduğunu ve bunun hizmete açılmasında emeği olan herkese teşekkürlerini iletti. Karamollaoğlu, “Yetimlerin başının okşanması, yaşadıkları acıları bir nebze de olsa dindirmek için yapılan her adımın çok önemlidir. Bunu yapan herkesten Allah razı olsun” dedi.
-KABUL EDİLEMEZ-
Türkiye ekonomisi ile ilgili değerlendirmelerde de bulunan Karamollaoğlu, gazetecilerden gelen Varlık Fonu ile alakalı soruya ise “Varlık Fonu, kredi alma durumu olmayan, ekonomileri bitmiş ülkelerin kendi kaynaklarını ipotek gösterme durumudur. Böyle bir şey kabul edilemez” şeklinde cevap verdi.
-Tamer Yazar-

 

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ