Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

“Boyun eğmedik, eğmeyeceğiz”

“Boyun eğmedik, eğmeyeceğiz”
  • 06.05.2020
  • 1.434 kez okundu

“İktidarın; militarist ve milliyetçi siyasetinin karşısında alternatif olan halkçı, çoğulcu, kadın özgürlükçü, ekolojist yerel yönetimlerimiz başarı elde ettikçe, daha büyük saldırıyla karşı karşıya kaldı” açıklamasında bulunan HDP Hatay Kadın Meclisi, HDP’li Kars Belediyesi’nde son dönem yaşananlara dikkat çekti.
Yaşananların, Kars Belediyesi’ne kayyum atanmasına yönelik zeminin hazırlanması olduğunu dile getiren HDP Hatay Kadın Meclisi’nin açıklaması şöyle:
“Başlatılan saldırı ve algı operasyonun nedeni, partimizin başlattığı dayanışma ağını kriminalize etmek ve Kars Belediyemize kayyım atamak için bir zemin hazırlamak olduğu ortadadır. Halklarıyla iç içe dayanışma içinde olan belediye Eşbaşkanlarımız, Şevin Alaca ve Ayhan Bilgen’e yapılan saldırıyı asla kabul etmiyoruz. Eşbaşkanlık sistemimiz ve belediyelerimiz, keyfi ve düşmanca bir tutumla illegal gösterilmektedir. Halkımızın iradesini, Eşbaşkanlık sistemimizi, meşruiyetini yitirmiş olan AKP iktidarına asla ezdirmeyeceğiz. Kadın düşmanı politikalarınıza boyun eğmedik, eğmeyeceğiz. Yeni bir belediyemizin siyasi bir darbeyle gasp edilmesine seyirci kalmayacağız!”
Tamer Yazar

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ