Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,08 / Satış: 6,10
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,59

BŞB-ATSO karşı karşıya değil!

BŞB-ATSO karşı karşıya değil!
  • 21.03.2019
  • BŞB-ATSO karşı karşıya değil! için yorumlar kapalı
  • 299 kez okundu

Savaş, ATSO Üyesi tüccar, ihracatçı, işadamlarıyla bir araya geldi…

Hatay Büyükşehir Belediye (BŞB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) üyeleri ile buluşmasında, “Hatay Büyükşehir Belediyesi ile ATSO karşı karşıyla değil. Bazı çevrelerin bilinçli şekilde BŞB ile ATSO’yu birbirlerine karşı iki kurum şeklinde göstermeleri rahatsız edici bir durumdur” dedi.
-UYUM İSTİYORUZ-
Erol Bilecik Konferans Salonu’nda düzenlenen ve CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, ATSO Meclis Başkanı Selahattin Eskiocak, CHP Antakya Belediye Başkanı Adayı Hikmet Hatunoğlu ile ATSO Yönetim Kurulu üyelerinin katıldığı toplantıda, salondakilere hitaben bir konuşma yapan ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, “Bizim hassasiyetle üzerinde durduğumuz konu, yeşil alanların korunması ve arttırılması. Kişi başına düşen yeşil alanların öneminin altını çiziyoruz. Seçimden sonra STK’ların, Büyükşehir Belediyesi’nin önderliğinde yoğun bir mesai harcaması gerekiyor. Bizim bir beklentimiz de, Büyükşehir Meclisi’nin uyumlu çalışması. Bundan sonra parti rozetini masaya bırakıp Hatay’a hizmet edilmesini bekliyoruz. Hem Hatay Büyükşehir Belediyespor Kadın Basketbol Takımı’nın, hem de Hatayspor’un başarılarından dolayı Başkan Savaş’a teşekkür ediyorum. Ayrıca Lütfü Savaş’a, 31 Mart yerel seçimlerinde de başarılar diliyorum” dedi.
-RİSKLİ BÖLGE-
CHP Milletvekili Güzelmansur da, gelinen noktada, bankaların ‘Hatay’a riskli bölge’ olarak baktığını vurgulayarak, “Ben istiyorum ki, iş insanları ile bir arada olalım ve Hatay’ın sorunlarını birlikte çözelim. Görüyorum ki, Hatay’a 17 yıldır cezaevi ve adliyeden başka bir şey yapılmadı. Hatay, son sekiz yıldır Suriye politikası ile iç içe yaşıyor, ama maalesef hükümet tarafından bir şey yapılmadı” mesajı verdi.
-ORTAK BEKLENTİ-
Hatay BŞB Başkanı ve CHP Adayı Lütfü Savaş da konuşmasında, belediye olarak, sivil toplum kuruluşları ile birlikte çalışmaktan yana olduklarını hatırlattıktan sonra şunları söyledi:
“Hatay, küllerinden doğabilecek, kültürel değerleri yüksek bir şehirdir.10 yıllık belediye başkanlığı dönemimde, hiçbir zaman parti odaklı olmadım. İstiyorum ki, seçimden sonra siyaset dışı olalım. Eğer bu şekilde olursa, projelerimizi daha rahat hayata geçirebiliriz. Hepimizin ortak beklentisi, şehrimizin ticaretinin arttırılmasıyla tüm STK’lar ile birlikte çalışmaya hazırız.”
Savaş, ATSO ile Büyükşehir’in birbirine karşı iki kurum gibi gösterilmesinin de rahatsızlık verici olduğunu belirtti.
-BİTEN BARAJ YOK-
Hükümet temsilcilerinin ve bakanların sorun çözmeye değil, seçimi kazanmak için Hatay’a geldiklerini ifade eden Lütfü Savaş, “6 tane baraj bitirdik, 3 tane daha yapıyoruz, diyorlar ama… Biten bir baraj bile görmedim” diyerek, Amik Ovası’nda yaşanan durumun sebebinin, yüzde 95 oranında Tahtaköprü Barajı’ndan bırakılan su olduğunu ifade etti.
Amik Ovası bölgesinde ikamet eden vatandaşların yaşadığı mağduriyete rağmen, bölgenin afet bölgesi ilan edilmediğini de ifade eden Lütfü Savaş, iktidar partisi temsilcilerinin Hatay’a samimiyetle yaklaşmasını istediğini belirtti.
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ