Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,35 / Satış: 7,38
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

BŞB Başkanı Savaş, AKP Adayı’nın Asi Projesi’ne “Fantezi” dedi ve ekledi:

BŞB Başkanı Savaş, AKP Adayı’nın Asi Projesi’ne “Fantezi” dedi ve ekledi:
  • 15.03.2019
  • 592 kez okundu

Fantezi Proje Uyduracaklarına, Amik’te Perişan Olan, Toprağı, Evleri Sular Altında Kalan, Ekim Yapamayan Ailelerin Mağduriyetini Gidersinler!

Hatay Büyükşehir Belediye (BŞB) Başkanı ve CHP’nin yeniden adayı olan Lütfü Savaş, AK Parti Adayı İbrahim Güler’in Asi Nehri ile ilgili projesini “Fantezi” şeklinde yorumladı ve bunu yapacaklarına, Amik Ovası’nda tarlası ve evi sular altında kalan, ekim yapamayan çiftçinin mağduriyetinin giderilmesini önerdi.
Hatay BŞB Başkanı Lütfü Savaş’ın bu konudaki açıklamaları şöyle:
“Asi Nehri ile ilgili açıkladıkları projeye çocuklar bile güler geçer. Öncelikle, Asi Nehri, debisi istikrarsız olan ‘ya hep ya hiç’ kanununa göre akan bir akarsu. Söz edilen proje, fanteziden öteye geçemez. Zira DSİ de buna müsaade etmez. Bizim Asi’deki ıslah çalışmalarımız kapsamında set yapmamıza dahi bin bir güçlükle izin verdiler.
Biz, Asi’yi ıslah ettik, temizledik. Bu arkadaşlar, Asi’ye fantezi projeler uyduracaklarına, önce Amik’te perişan olan çiftçimizin, toprağı sular altında kaldığı için ekim yapamayan ailelerin mağduriyetini gidersinler.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ