Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,80
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

BŞB Meclisi ilk kez Antakya dışında

BŞB Meclisi ilk kez Antakya dışında
  • 15.10.2019
  • 2.227 kez okundu

11 Kasım Toplantısı Kırıkhan’da

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi, Ekim dönemi çalışmalarını dün gerçekleştirdiği 2.Toplantı sonunda tamamlarken, bundan sonraki Kasım ayı toplantısı ilk kez bir ilçede gerçekleşecek. Meclis’in dünkü toplantısında, gelecek ayki toplantının, Kırıkhan Belediyesi ev sahipliğinde, 11 Kasım Pazartesi günü saat 16.00’da yapılması kararlaştırıldı.
Hatay BŞB Meclisi’nin dünkü toplantısında, 31.07.2019 tarihli toplantıda alınan 152 sayılı kararla, Hukuk ve İçişleri Komisyonu ile İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edilen Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği ile ilgili Komisyon Raporu görüşülerek oy çokluğu ile kabul edildi.
Hatay Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde, belediyenin 5346 sayılı Yenilenebilir Enerji Kaynakları Kanunu’nun 6. Maddesi’ne göre, 10/05/2019 tarihli 1044 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi uyarınca elektrik enerjisi ihtiyacını karşılamak ve ihtiyaç fazlasını satıp belediyeye gelir elde etmek, sürdürülebilir şehircilik anlayışına ve çevreye uyumlu yenilenebilir enerji kaynaklarından faydalanmak üzere Rüzgar Enerjisi (RES), Güneş Enerjisi (GES), doğaya uyumlu mikro hidro elektrik santralleri kurulması, dağıtım şirketi Toros Enerji, TEDAŞ, EPDK ve tüm kamu kurumlarında işlemleri takip etmek üzere, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği ve ilgili Daire Başkanlarına yetki verilmesi ile ilgili teklif de görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ