Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,91 / Satış: 5,93
€ EURO → Alış: 6,55 / Satış: 6,58

Bu bir iddia, ama doğru ise korkunç!

Bu bir iddia, ama doğru ise korkunç!
  • 19.07.2019
  • 1.088 kez okundu

Engelliye fiziki şiddet…

Kırıkhanlı bir zihinsel engellinin bakım için alındığı Serinyol’daki Rehabilitasyon Merkezi’nde şiddete maruz kaldığı öne sürüldü. Aile çevresinin sosyal medyada yer verdiği iddialara göre, Gökhan adlı kişiye fiziki şiddet uygulanması sonucu, ellerinde ve kollarında morarmalar oluşmuş.
Mağduriyet yaşayan engelli vatandaşın Kırıkhanlı iki yakınının gelişmeyle ilgili paylaşımları şöyle:
“Gökhan asla yalnız değildir. Kırıkhan’ın maskotu Gökhan, Altınözü’ndeki Rehabilitasyon Merkezi kapanınca, Serinyol’dakı bakım evine nakledildi. Fakat aldığımız bilgilere göre, burada şiddete maruz kalmış ve kollarında morarma olmuş. Gökhan’a yapılan şiddeti kınıyoruz.”
Bir başka yakının söylemleri de şöyle:
“Bakım evinde olan Gökhan sahip çıkalım. Farz edin ki Gökhan benim kardeşim. Hiçbir şey fark etmez. Sonuçta o, Kırıkhan’ın neşesi, gülen gülü, konuşanla konuşan bir kardeşimizdi. Hepimizin ailesinden bir parçası gibi görüyorum. Duyuyorum ki, Gökhan rahatsız olmuş ve elleri morarmış. Üzülüyorum. Gökhan yalnız değildir arkadaşlar.
Burada, Hatay ilimizin tüm mevkii ve makamlarımıza sesleniyorum. Gökhan için ne gerekiyorsa, lütfen yardımcı olun. 140.000 kişinin evladı, kardeşi Gökhan yalnız değildir. Masum insanı sevmek suç değildir, korumak ise hepimizin görevidir.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ