Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Bu Çocuklara Alkış

Bu Çocuklara Alkış
  • 09.11.2017
  • 1.682 kez okundu

Sümerler Ortaokulu öğrencileri, her sınıfa ‘Lösemi Spotu’ dinleterek duyarlılık, kermeste el işleri satışı ile de lösemi hastalarına destek sağladı.

Defne ilçesi Sümerler Ortaokulu’nda bir grup öğrenci, lösemi hastalarına ilgi çekmek ve bu konuda duyarlılık sağlama amacına yönelik olarak tüm sınıflarda ‘Kamu Spotu’ dinletirken, oluşturulan kermeste satılan elişleriyle elde edilen gelirin de lösemi hastalarının tedavisinde kullanılacağı bildirildi. Projenin adı, ‘Lösemili Çoçuklara Umut Oluyorum’ olarak duyuruldu.
-LÖSEVE KATKI-
Defne ilçesindeki Sümerler Ortaokulu 7.sınıf öğrencileri Emel Savcı, Ilgın Öztürk, Eda Aşkar, Eylül Yılmaz, Ela Ağça ve Deniz Yeniocak, Türkçe Öğretmenleri Hüsne Tutar rehberliğinde bir araya gelerek lösemili çocuklara dikkat çekmek, farkındalık yaratmak ve lösemili

çocuklara tedavi sürecinde yardımcı olmak amacıyla, Okul Müdürleri Uğur Yurttagül, okul öğretmenleri, velileri ve Defne Belediyesi’nin desteğini de alarak, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda tüm sınıflarda LÖSEV kamu spotunu izlettiler. Hafta boyunca kendilerinin yazıp oynadığı “Lösemi” konulu skeci ve şarkıları okulun konferans salonunda tüm okul öğrencilerine, okul müdürüne, öğretmenlerine, velilere sunarak 1400 kişinin ilgisini lösemili çocuklara doğru çekmeyi başardılar.
-ANLAMLI KERMES-
Lösev’le işbirliği yapılarak lösemili çocukların annelerinin yaptığı el emeği ürünler, projeyi oluşturan öğrencilerin anneleri tarafından okulda açılan stantta 4 gün boyunca satıldı. Elde edilen gelirin LÖSEV’e aktarılacağı kaydedildi.
Veliler, bu farkındalığın toplumsal bazda on binlerce kişide etkili olacağını düşünürken, bu projeyle beraber toplumun her katmanında bilinçli farkındalık yaratılmasının amaçlandığı kaydedildi.     -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ