Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,49 / Satış: 7,52
€ EURO → Alış: 9,04 / Satış: 9,08

Bu defa da Adana’da…

Bu defa da Adana’da…
  • 15.10.2020
  • 344 kez okundu

Hatay da konuk eder mi?

Bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen Uluslararası Adana Lezzet Festivali, TV8’de milyonları ekranlara kilitleyen Masterchef Türkiye programını konuk etti, Adana Mutfağı’nı tüm Türkiye ile paylaştı.

Ünlü şefler; Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna’nın sunduğu MasterChef’in Türkiye’de ziyaret ettiği ve mutfaklarını milyonlarla paylaştığı son durak, Adana oldu. 9– 11 Ekim tarihlerinde gerçekleşen 4.Adana Lezzet Festivali açılışında yer alan ünlü şeflerin sunduğu programda, Adana’nın yöresel yemekleri yapıldı, 400’ü aşkın yemeğin zenginleştirdiği kentin lezzetleri Türkiye ile paylaşıldı.
“İlham Veren Tüm Renkleriyle Adana” teması ile online olarak gerçekleşen festivalin odak noktası Adana Mutfağı olurken, Adana’da iz bırakmış farklı kültürlerin lezzetleri de festival kapsamında ön plana çıkarıldı. 4. Adana Lezzet Festivali, bu sene, gastronomi dünyasının yıldız isimlerinin katılımıyla üç gün boyunca dijital bir gastronomi şöleni sunarken, TV8’de milyonları ekranlara kilitleyen Masterchef Türkiye programını da konuk etti.
Hataylı turizmciler, Adana öncesi farklı kentlerde mola veren popüler programın Gastronomi kimliğine verdiği desteğe dikkat çekerek, kanalın ve mutfak kültürünü omuzlayan programın sahip olduğu popülaritenin Hatay Gastronomisi başlığında da kullanılması gerektiğine işaret ediyor. Bunu yaparken de, “Bizim davetimiz ne zaman” diye de soruyor.
Tamer Yazar

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ