Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Bu görüntü yakışıyor mu?

Bu görüntü yakışıyor mu?
  • 18.07.2018
  • 667 kez okundu

Peki, Zarar Ne Kadar?

İzledikleri karşısında ‘şaşkınım’ diyen bir vatandaşın söylemi eldeki tabloya dair… “Kimsenin konuşmadığı, kimsenin hiçbir şey sormadığı bir memlekette paranın çöpe atılış hikayesini nehre saça saça, gözümüze soka soka yapma cesaretleri de bundan!”

Antakya kent merkezinin Asi Nehri noktasındaki görselini güzelleştirmek üzere geliştirilen projelerden birinin ‘hurdaya’ çıkış hikayesini hüzünlü gözlerle izleyenler, nehrin kuruyan yatağının üzerine dağılan metal akşamların yarattığı kalabalık içinde ‘şelale özlemlerini’ ararken, yaşanan zararın neden çok fazla sorgulanmadığının ise altını çiziyor.
Bir vatandaşın sözleri, altı çizilen o soru için gelsin mi?
“Üzülmemek elde mi? Bir kere, bu kentin parasının çöpe gidiş hikayesidir şu gördükleriniz. Benim param. Senin paran. Onun parası. Çocuklarımızın parası. Hepimizin emeği. Bu kentin beklentisi. Hayalleri, düşleri! Yaptık, ama olmadı! Bu mudur? Olmadı ve söktük! Peki, böylelikle bitti mi? Sormayacak mıyız? Bir yetkili çıkıp da şunu söylesin bize, ‘şu kadar para harcadık, bu kadar parayı çöpe atıyoruz’ diye! Var mı cesaretleri? Yok! Zaten, kimsenin konuşmadığı, kimsenin hiçbir şey sormadığı bir memlekette paranın çöpe atılış hikayesini nehre saça saça, gözümüze soka soka yapma cesaretleri de bundan! Herkese hayırlı olsun!” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ