Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,73 / Satış: 6,76
€ EURO → Alış: 7,32 / Satış: 7,35

Bu kışı da geçirdik…

Bu kışı da geçirdik…
  • 10.01.2020
  • 245 kez okundu

Ne Zaman Yaparız?

Yer zemini için uygun olmayan ‘kaygan’ karolarla kaplı, Antakya kent merkezinin bu en kalabalık otobüs durağını kullananlar, kırılmış ve bozulmuş zeminin azizliğinde ilerlerken, ‘ne zaman yaparız?’ sorusunu soruyor.

“Sıra mı gelmedi? Yoksa geldi de, ‘nasılsa şikâyet etmiyor kimse’ diye ertelendi mi?” diye soran yaşlı bir Antakyalı, her gün devam eden sıkıntının yıllardır süregeldiğini ifade ederken, “Burası, Valisinden Belediye Başkanına, herkesin dilinde ‘medeniyetler şehri’ diye anlatılan bir şehir. Burası da o anlatılan ‘medeniyetler şehrinin’ merkezinde bir yer. Her gün binlerce insan geçiyor buradan. En merkezi duraklardan birisi, burası. Ama haline bakınca, onca medeniyetten sonraki kendi medeni halimize bakıp, düşünüyorum! Niye bu haldeyiz, diye soruyorum. Zemin bu kadar kötü ve kazaya davetiye çıkarır haldeyken, bu zemin üzerine şık oturma grupları konulmasını ise anlamıyorum” diye konuştu.
Yerel idarecilerin, kent merkezini bu şehrin amiral gemisi olarak düşünüp daha itinalı çalışmasını isteyenler, bu kadar göz önünde olan sorunların daha ivedi bir şekilde çözüm bulmasının, kent imajı açısından da önemli olduğunda birleşti.
-Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ