Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,80 / Satış: 7,83
€ EURO → Alış: 9,12 / Satış: 9,16

Bu Proje Hatay için

Bu Proje Hatay için
  • 10.02.2018
  • 1.618 kez okundu

Hatay Turizmi için

“Marka Kent Hatay’da Turizmde Eğitimden İstihdama” İsimli Proje, 2017 Yılı SODES Projeleri kapsamında Kalkınma Bakanlığı tarafından  desteklenecek projeler arasında yer aldı.

“Marka Kent Hatay’da Turizmde Eğitimden İstihdama” isimli Proje, 2017 Yılı SODES Projeleri kapsamında Kalkınma Bakanlığı tarafından desteklenmeye hak kazandı. İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası tarafından hazırlanan “2017-31-0163” referans numaralı Proje’nin çalışmaları ise 01.02.2018 tarihi itibariyle başladı.
Konuya ilişkin yapılan açıklama şöyle:
“Marka Kent Hatay’da, Turizmde Eğitimden İstihdama Projesi, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülmektedir. Toplamda 302.100,00 TL olan proje bütçesi tutarının 38.400,00 TL’lik kısmı İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’nın eş finansman katkısıdır.
Turizmde arz ve talep taraflarının en çok şikâyet ettiği durum, yiyecek içecek işletmelerinde kalifiye eleman eksikliğinin beraberinde getirdiği ‘hizmet kalitesinin’ düşüklüğüdür. Bu eksikliklerden yola çıkılarak hazırlamış olduğumuz projenin temel amacı, Hatay’da yaşayan 50 kişiye, konaklama ve yiyecek içecek alanında istihdam edilebilecekleri düzeyde mesleki bilgi ve deneyim kazandırarak, yörede turizm sektöründe ihtiyaç duyulan kalifiye eleman eksikliğinin giderilmesine katkı sağlamaktır. Bu amaçla yola çıkan proje kapsamında, kadınlara ve gençlere ‘Aşçı Yardımcılığı ve Servis’ olmak üzere iki kurs açılması planlanmıştır.”
-BAŞVURMAK İSTEYENLER!-
Yapılan açıklamada, söz konusu Proje içinde yer almak ve eğitimlere katılmak isteyenler için de şu çağrı yapıldı:
“Projede yer almak ve kurslara katılmak isteyen vatandaşların İTSO’da yer alan Proje Ofisine gelerek başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Proje boyunca derse gelen kursiyerler 25 TL günlük cep harçlığı alacaklardır.”
Başvuru kriterleri ise şu şekilde sıralandı:
Hatay sınırları içerisinde yaşayan,
-Kadın kursiyer adayları için yaş sınırı: 16-50
-Erkek kursiyer adayları için yaş sınırı: 16-29
En az ilköğretim mezunu olmak
Başvuruda istenen belgeler
-Nüfüs cüzdanı ve fotokopisi
-1 adet vesikalık fotoğraf
-9 MART SON GÜN-
Kalkınma Bakanlığı tarafından desteklenecek projeler arasında yer alan ve Hatay turizmine sinerji katması beklenen “Marka Kent Hatay’da Turizmde Eğitimden İstihdama” isimli Proje’ye katılmak için son başvuru tarihi 09.03.2018 Cuma olarak ifade edildi. Başvuru süreci ve proje hakkında detaylı bilgi için, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Proje Koordinatörlüğü’nden Dilek Yalçın’a 0326 614 52 25 – 137 numara üzerinden ulaşılabilecek. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ