Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,61 / Satış: 8,64
€ EURO → Alış: 10,28 / Satış: 10,32

Bu sergi çok anlamlı

Bu sergi çok anlamlı
  • 07.12.2017
  • 1.489 kez okundu

Alman WHH kuruluşunun Hatay Valiliği ile Alman Büyükelçiliği himayesinde 10 Aralık Pazar günü Antakya HTO’da açacağı sergide, Suriye ile Türk halkların arasında barış, birliktelik ve dostluğun nasıl geliştiğine dair süreç insani hikayelerle anlatılıyor.
Gaziantep’te faaliyet gösteren Alman kuruluş Welthungerhilfe (WHH), Hatay Valiliği ile Alman Büyükelçiliği’nin desteği ile ‘Hatay’da Birlikte Yaşamak’ adlı bir fotoğraf sergisi hazırladı. Üç milyondan fazla insanın 7 yıl önce savaş ortamından güvenliğe kavuşmak için Suriye’den kaçıp Türkiye’ye gelmesini konu eden sergide, Suriye ile Türk halkları arasında barış, birliktelik ve dostluğun nasıl geliştiği insani hikayelerle anlatılıyor.
Serginin açılışı, 10 Aralık Pazar günü saat 14.00’te, Kurtuluş Caddesi adresindeki Hatay Tabipler Odası (HTO) salonunda açılıyor. Açılışa; Alman kuruluşun ileri gelenleri, Büyükelçilik yetkililer ile ilimizden de resmi zevattan katılımlar olması beklenirken, serginin 10-25 Aralık tarihlerinde 10.00-19.00 saatleri arasında açık tutulacağı duyuruldu.
-WELTHUNGERHİLFE-
Hafta sonunda, Pazar günü Antakya’da sergi açması beklenen Alman kuruluş Welthungerhilfe (WHH); siyasi, bağımsız ve mezhebi bulunmayan bir kurum. Welthungerhilfe, Almanya Federal Cumhuriyeti’nin himayesinde, onursal üyeler tarafından yürütülmekte. Merkezi Gaziantep’te bulunan WHH Türkiye Bürosu Suriye, Türkiye ve Irak’a hizmet veriyor. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ