Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Bu Sorun Çözülmeli…

Bu Sorun Çözülmeli…
  • 12.06.2019
  • 951 kez okundu

Harbiye-Gümüşgöze dolmuşçularından ‘BEYAZ’ araçlılar, BŞB yeni sistemine dahil olmadı, sıkıntı azalmadı, artarak sürüyor. Yasa gereği, Polis-Zabıta yol çatıda önlem alıp, BEYAZ MİNİBÜS’leri kente sokmuyor!

Harbiye’de, toplu taşıma dönüşümüne girmeyen beyaz dolmuşların yolcuları yol çatıda indirilerek, Antakya ve Defne ilçelerine gelişleri engelleniyor. Polis ile zabıta memurları, yasa gereği olarak bu kontrolü yaptıklarını ve şehre girişin engellendiğini söylerken, dolmuşçular ise haksızlığa uğradıklarını, mağdur olduklarını savunuyor.
Gümüşgöze 125 nolu kooperatif araçları, iki günden beri (Pazartesi ve Salı) normal güzergahlarında çalışırken, Hatay Büyükşehir Belediyesi (BŞB) Trafik Zabıta ve Trafik Polislerin müdahalesi ile Harbiye Gümüşgöze yol çatısında yolları kesilerek, şehir merkezine girişlerinin yasak olduğu, UKUME Ulaşım Kordinasyon Merkezi’nin almış olduğu kararla bildirildi ve şehir merkezine girişleri yasaklandı.
Yeni güzergaha göre, Harbiye Gümüşgöze 125 nolu kooperatif araçları, dünden itibaren Gümüşgöze yol çatısından çevre yolu üzeri çalışabilecekleri, aksi takdirde çalışmalarına müsaade edilmeyeceği ve ceza uygulanacağı bildirildi. Gümüşgöze Kooperatifi yetkilileri ise bu konuda kendilerine verilmiş bir tebligat olmadığını ve UKUME’nin bir yıl içerisinde üç kez güzergah değiştirmek suretiyle Gümüşgöze şoförlerini mağdur ettiğini savunuyor.
Gümüşgöze 125 nolu Kooperatifi yetkilileri şunları söylüyor:
“Sadece mavi otobüslerin şehir merkezine girebilecekleri söyleniyor. Ancak bizlerin beyaz minibüs araçlarının geçişi engelleniyor. Dönüşüm dolayısıyla daha yeni aldığımız araçların taksitlerini ödeyememekteyiz. Bu durumda iflas edeceğiz. Araçlarımızı satmak zorunda kalacağız. Mağduriyetimiz giderilsin.”
Hatay BŞB, UKOME kararının uygulanma zorunluğu olduğunu hatırlatarak, uygulamanın yasalar çerçevesinde olduğunu bildirdi. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ