Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,66 / Satış: 7,69
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

Bu Stat’ta Maçlar Kasım’da

Bu Stat’ta Maçlar Kasım’da
  • 14.08.2020
  • 271 kez okundu

Vali Rahmi Doğan’ın dünkü incelemeleri sonucunda, Hatay Stadyumu’nda, Hatayspor’un en erken Kasım ayı başlarında maç oynayabileceği ortaya çıktı.

Vali Rahmi Doğan’ın Hatayspor Yöneticileri ile birlikte, çim serme ve koltuk montajı aşamasına gelen, 25 Bin seyirci kapasiteli Hatay Stadyumu’nda gerçekleşen incelemelerinde, Hatayspor’un bu statta ancak Kasım ayı başlarında maç oynayabileceği ortaya çıktı.
Dün saat 11.00’de gerçekleşen programda, yeni sezonda Süper Lig’de mücadele edecek Hatayspor’un maçlarını kendi stadında oynaması için büyük çaba sarf ettiklerini söyleyen Vali Doğan, incelemeleri sırasında şunları söyledi:
“Süper Lig’e çıkan Hatayspor’u tebrik ediyoruz. Yöneticisinden teknik direktörüne, sporcusundan Hatay halkına kadar herkesi tebrik ediyorum. Bu sene Süper Lig’de mücadele edeceğiz. Takım, şu anda Erzurum’da çalışıyor, hazırlıklarını yapıyor, arkadaşlar ise bir taraftan da transfer çalışmalarını devam ettiriyor.
Takımın yeni yuvasını hazır hale getirmek için, Gençlik Spor Bakanlığı ve Valilik olarak biz de büyük bir gayret içerisindeyiz. Malum, stadın kaba inşaatı bitmişti. Çim ve koltuklarla ilgili kısmı için Gençlik ve Spor Bakanımız, Valiliğimize yeterli ödeneği gönderdi. Valilik olarak biz de ihalesini yaptık. Sizlerin de gördüğü gibi çok ciddi bir çalışma var. Bu çalışma, sadece gündüz değil, gece de devam eden bir çalışma. Eylül ayının ilk haftasına, inşallah burasını hazır hale getireceğiz. Ancak malum çimin yetişmesi ve futbol oynanabilir hale gelmesi açısından belli bir süre beklenmesi gerekiyor. Ancak fikstür buna uygun, Federasyon’la da görüşüldü. Federasyon, bizim ilk iki maçımızı deplasmana verecek. Daha sonra milli maç arası var. Dolayısıyla 5 haftalık bir vaktimiz oluyor. Eğer Eylül ayının ilk haftasında burayı hazır hale getirirsek, Kasım ayının ilk haftası veya ekimin son haftası gibi maçımızı da burada oynamış olacağız.
Koltukları gördüğünüz gibi bordo-beyaz Hatayspor’un renklerine uygun, bordo ağırlıklı bir seçim yaptık. Kontrast oluşması düşüncesi ile beyazı da kullandık. Bu kısımda, beyaz koltuklarla Hatayspor yazacak ve büyük çoğunluğu, yüzde doksanı bordo olacak. Karşı tarafta protokol türbinleri ve localar var. Onların da seçimleri yapıldı. İnşallah takım yeni yuvasına, yeni sezonda burada başlayacak. Ben, nice başarılara, nice galibiyetlere bu sahada ulaşmayı diliyorum.”
Vali Doğan’a, incelemeleri sırasında; Hatayspor Kulüp Başkanı Nihat Tazearslan, Hatayspor Başkan Vekili Aydın Toksöz, Hatayspor Basın Sözcüsü Rahmi Vardı ve ilgili kurum müdürleri de eşlik etti. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ