Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,86
€ EURO → Alış: 7,68 / Satış: 7,71

Bu Tren Hatay’a Uğramaz

Bu Tren Hatay’a Uğramaz
  • 22.05.2020
  • 953 kez okundu

İstanbul-Ankara-Konya-Mersin-Adana-Osmaniye-Gaziantep arası HIZLI TREN hattı tamamlanmak üzere. Test seferleri yıl sonunda.

İstanbul’dan başlayarak Ankara, Konya, Mersin, Adana, Osmaniye ve Gaziantep’e dek uzanan tren hattı yapım çalışmaları tamamlanmak üzere. TCDD’nin, ülke genelinde 1500’ün üzerindeki şantiyesinde çalışmalarını yoğun bir şekilde devam ettirdiğini söyleyen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bütün dünya Kovid-19 ile mücadele ederken, Türkiye’nin, tüm tedbirleri alarak şantiyeleri yeniden dizayn ettiğini kaydetti ve “Akdeniz’e inmeyi hedefliyoruz” diyerek şöyle devam etti:
“Bunun için projelerimizi tamamladık. En kısa zamanda, finans konusunu da hallettikten sonra ihaleye çıkacağız. Mersin-Adana-Osmaniye-Gaziantep hattının şu anda ihale hazırlık çalışmaları var. Yani, 2023 yılında İstanbul’dan trene binen bir kişi Gaziantep’e kadar gelebilecek.”
Öte yandan, Bakanlığın üzerinde çalıştığı tren hattı, ilimiz Hatay’a uğramıyor. Diğer bir deyimle, “İlimizi teğet geçiyor”! Bu nedenle, Hataylılar, hızlı tren seferlerinden yararlanamayacak ve ilimiz, teknolojinin son modern demiryolu yolcu taşımacılığı hizmetlerinden mahrum kalacak. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ