Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,95 / Satış: 8,99

Bu yetim çocuklar…

Bu yetim çocuklar…
  • 14.09.2019
  • 1.034 kez okundu

“Babamız neden öldürüldü?” diye sorarsa!

Yanıt ne olur?

Yaklaşık 3 ay önce, Samandağ’da, ilçenin sevilen ve sayılan esnafından Gökhan Çobancı, eşi ve çocuklarıyla birlikte akşam saatlerinde Deniz Sitesi’nde sahilde yürüyüş yaparken çıkan tartışma sonrası, bir grubun saldırısına uğradı ve komaya sokuldu. Gökhan Çobancı, 22 gün yoğun bakımda tedavi görmesine rağmen, kurtarılamadı ve vefat etti. Eşi ve çocuklarıyla çıktığı bu gezi, sonu oldu.
Hafta başında, Samandağ’da yaşanan bu saldırı ve şiddeti kınamak amacıyla bir yürüyüş gerçekleştirildi. Yürüyüşe, İlçe Belediye Başkanı başta olmak üzere, kentin ileri gelenleri ve şiddete karşı tepkisini ortaya koymak isteyenler destek verdi. Etkinliğin en dikkat çekici olanı ise, maktulün fotoğrafının, yetim kalan 3 çocuğun ellerinde olmasıydı. Eldeki bu görüntü, yürüyüşe katılan ve yaşananları izleyen herkesi üzdü. Ancak burada sorgulanması gereken; şiddetin önlenememesinin nedenleri yanı sıra, neden önce diyalog değil de, toplum içinde şiddetten yana tavır alanlar ve onları buna iten nedenler! Bu gidiş, nereye götürür?
Öldürülen babalarının fotoğrafını taşıyan 3 kardeş, “Babamız neden öldürüldü?” sorusunu soracak olursa, buna ne cevap verilebilirdi acaba? Neden diyalog değil de, şiddet! -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ