Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,56 / Satış: 8,60
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

Bu Yıl İlk Kez:

Bu Yıl İlk Kez:
  • 03.08.2018
  • 1.159 kez okundu

Öğrenci Alımı

İSTE Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi’nin çiçeği burnundaki yeni bölümlerinden biri olan ve Rektör Türkay Dereli’nin de ders vereceği Endüstri Mühendisliği Bölümü’ne bu yıl ilk kez öğrenci alınacak.

Bir endüstri kenti olan İskenderun’da attığı adımlarla ‘sanayi-üniversite işbirliği başlığına ciddi katkılar sunan İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), yeni bölümlerinden biri olan Endüstri Mühendisliği Bölümü ile bu sene ilk kez öğrenci alımı da yapacak. Bu konuda yapılan açıklamaya göre, 2018 TYT ve AYT yani YKS’ye girip tercih yapacak olan başarılı üniversite adayları, sayısal puanla 60 öğrenci yerleştirilecek İSTE Endüstri Mühendisliği Bölümü’nü tercih edebilecekler.
Konu ile ilgili olarak kısa bir açıklama yapan ve kendisi de uzun yıllar Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanlığı yapmış bir akademisyen olan İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, şunları söyledi:
“Eğitim, öğretim ve araştırma çalışmalarının yanı sıra, yeni açılan İSTE Endüstri Mühendisliği Bölümümüzün; öğretim üyelerimiz, öğrencilerimiz ve potansiyel mezunlarımızın sinerjileriyle, İskenderun gibi sanayisi fevkalade gelişmiş bir lokasyonda çok başarılı projeler ve daha nitelikli işbirlikleri geliştirilmesini sağlayacağına yürekten inanıyorum.
Endüstri Mühendislerinin daha iyi bir İskenderun, Türkiye ve Dünya için çalışacaklarına, üreteceklerine ve dünyayı değiştirebileceklerine, Türkiye’nin 2023 ve 2053 ve 2071 vizyonuna büyük katkı yapacaklarına inanıyorum. Ben de inşallah bu bölümde ders vermeyi planlıyorum. İSTE Endüstri Mühendisliği Bölümü, güncel konulara hâkim, teknolojiyi yöneten, araştırmacı ve girişimci endüstri mühendisleri yetiştiren ve tüm paydaşlar ile sürekli iletişim ve işbirliği içerisinde, mesleğin gereği olan teorik bilgilerin yanı sıra verilen eğitimin sanayiye uygulanmasını da göz ardı etmeyen, Üniversite-İş Dünyası işbirliğini yaşayan, yenilikleri çevik düşünce ile ele alan bir bölüm olacaktır.” -Mutlu Yanık-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ