Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

İSTE’de Hedef 40 Öğrenci alınacak

İSTE’de Hedef 40 Öğrenci alınacak
  • 15.08.2020
  • 116 kez okundu

Türkiye’nin 11 Teknik Üniversitesinden biri olan İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), “sağlık sektöründe de varım” diyor.

Akdeniz’in incisi İskenderun’a komşu Dörtyol ilçesinde, Dörtyol Meslek Yüksekokulu ardından Dörtyol Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bu yıl açılırken, teknoloji ve sağlık sektörü de aynı kampüste bir araya gelmiş oldu. Bu kapsamda, İSTE Dörtyol Sağlık Meslek Yüksekokulu Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı’na bu yıl 40 öğrenci alınacak.
-İŞ OLANAĞI-
Mezun olan öğrenciler, Tıbbi Sekreter unvanıyla, özel ve kamuya ait hastaneler yanı sıra sağlık müdürlükleri, toplum sağlığı merkezleri, ağız ve diş sağlığı merkezleri, aile hekimlikleri, eczaneler, dispanserler, özel muayenehaneler, radyoloji merkezleri, laboratuvarlar, ecza depoları, medikal malzeme şirketleri, yazılım şirketleri gibi sağlık kurumlarında iş imkânı bulabiliyor. Mezunlar, KPSS’ye girerek kamu sağlık kurumlarına atanabilmelerinin yanında, Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile İşletme, İşletme Yönetimi ve Sağlık Yönetimi lisans programlarına da geçiş yapılabiliyor.
Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, “Dörtyol Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuzun açılma aşamasında gayret gösteren Yüksekokul Müdürümüz Prof. Dr. Mehmet Lütfi Yola ve diğer tüm akademisyenlerimize teşekkür ediyorum. Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programımızın, Dörtyol ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Mutlu Yanık

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ