Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,85 / Satış: 5,88
€ EURO → Alış: 6,51 / Satış: 6,54

Bu yürüyüşün amacı var

Bu yürüyüşün amacı var
  • 09.10.2019
  • 463 kez okundu

Meme Kanseri Bilinçlendirmesi…

Hatay İl Sağlık Müdürlüğü’nün, geçtiğimiz hafta sonunda “Meme Kanseri”ne karşı bilinç uyandırma adına düzenlediği etkinliklerden biri olan, yürüyüş gerçekleştirildi. Sağlık Müdürlüğü’nden etkinlik ve “Meme Kanseri” ile ilgili şu bilgilendirmede bulunuldu:
“Meme Kanseri, dünyada ve ülkemizde kadınlarda en sık görülen kanser türüdür. Yaşam boyu, her 8 kadından 1’inin meme kanserine yakalanma riski vardır. Ancak erken teşhis edilirse, %98 oranında tedavi şansı vardır. Erken evrede tespit edilmesi mümkün olan bu kanser ile mücadelede, toplumun bilinçlendirilmesi çok önemlidir. Bu amaçla 2004 yılından beri yurt genelinde, ‘Ekim Ayı Meme Kanseri Bilinçlendirme Etkinlikleri’ düzenlenmektedir.
1-31 Ekim Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı açılışı kapsamında, 4 Ekim Cuma günü Antakya Atatürk Parkı’nda ‘Erken Teşhis Hayat Kurtarır’ temalı bir yürüyüş ile gerçekleştirildi. 3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü’nü de içine alan etkinlikte stantlar kurularak, halkın bilgilendirilmesi sağlanmış, üzerinde sloganlarımızın yazılı olduğu şapka ve balonlar dağıtılarak konu hakkında farkındalık oluşması sağlanmıştır.” -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ