Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,41 / Satış: 8,44
€ EURO → Alış: 10,00 / Satış: 10,04

Bunlar komşu çocuklar…

Bunlar komşu çocuklar…
  • 17.10.2018
  • 895 kez okundu

Adana Terör Polisi, “Komşuda ne var?” Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında 38 dezavantajlı öğrenciyi ilimize getirdi, tarihi ve turistik yerlerini gezdirdi.

Adana Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri Büro Amirliği tarafından, Sosyal ve Kültürel Projeler kapsamında, sosyo-ekonomik açıdan zayıf olan bölgelerde yaşayan 14-18 yaş grubuna yönelik olarak, özellikle risk grubu içinde bulunan, ekonomik ve sosyal faktörlerden dolayı yaşadığı mahallenin ya da çevrenin dışına çıkamamış, ülkede bulunan farklı kültürlerle etkileşim halinde olamamış öğrencilerin farklı kültür ve fikirlerin farkına varması ve o kültürlere saygı duyması amacıyla, “Komşuda ne var?” Projesi başlatıldı. Bu proje kapsamında, çocuklar, geçtiğimiz hafta sonunda ilimiz Hatay’a getirildi. Sunar Nuri Çomu Anadolu Lisesi ile Şehit Abdullah Aydın Emer Anadolu Lisesi’nden seçilen toplamda 38 ve 2 öğretmen, Terör Polisi tarafından Hatay’a getirildi, burada Antakya Müzesi, Saint Pierre Kilisesi, Samandağ-Titus Kaya Tünelleri, Harbiye Şelalesi ve Uzun Çarşı, rehber eşliğinde ziyaret edildi.
Proje ile beraber, gençlerin, toplumsal duyarlılığa sahip birer vatandaş olarak yetiştirilmesi, çeşitli sebeplerden dolayı yaşadıkları toplumda sosyolojik sorunlarla karşılaşan, çevresine açılamayan, kapalı toplum psikolojisiyle büyüyen öğrencilerin, farklı kültürleri tanıyarak farklı düşüncede insanların olduğunu öğrenmesine, yaşadıkları sosyal çevreye uyum sağlamasına yardımcı olunması, bireye, yaşadığı toplumda değerlilik ve ait olma duygusunun kazandırılması amaçlandığı bildirildi. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ