Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,93 / Satış: 6,96
€ EURO → Alış: 8,14 / Satış: 8,18

Bütün Kalbimizle Mehmetçiğin Yanındayız

Bütün Kalbimizle  Mehmetçiğin Yanındayız
  • 31.03.2018
  • 831 kez okundu

MKÜ Rektörü; Akademisyenleri, İdarecileri ve Öğrencileriyle tek ses:

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nde Rektör Prof. Dr. Hasan Kaya, Rektör Yardımcıları, Akademisyenler, İdareciler ve öğrenciler büyük bir Türk Bayrağı arkasında yürüyerek, Mehmetçiğin yanında ve desteğinde olduklarını yineledi. MKÜ’deki yürüyüşe personel ve öğrenciler de katıldı.
Üniversite Öğrenci Konseyi Başkanlığı tarafından, Afrin Zeytin Dalı Harekatı’nda mücadele eden Mehmetçiklere yönelik düzenlenen destek yürüyüşü, Tayfur Sökmen Kampüsü Rektörlük binası önünde başlayıp amfi alanında sona erdi. Yürüyüş sonunda bir konuşma yapan Üniversite Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, şunları söyledi:
“Devletimizin varlığına, vatanımızın ve milletimizin birliğine ve bütünlüğüne yönelik hain saldırıları önlemek, sınırlarımıza yönelik tehditleri ortadan kaldırmak amacıyla kahraman ordumuz tarafından başlatılan ve milletimiz tarafından desteklenen Zeytin Dalı Harekatı’nı bütün kalbimizle destekliyoruz. Şanlı ordumuz, Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıldönümünde devletimizin ve milletimizin bekası için çok önemli Zeytin Dalı Harekatı’nda Afrin’e girmiş ve terör yuvalarını tarumar etmiştir.
Erkeğinden kadınına, gencinden yaşlısına Türk Milletinin Rabbinden dilediği zafer ordumuza nasip olmuştur. Bu harekatta görev alan tüm komutanlarımıza, askerlerimize ve Türk Milletine bu kutlu zafer mübarek olsun. Şahsım ve Üniversitem adına, Çanakkale Zaferi’nde ve Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan kahramanlarımızı şükran ve rahmetle anıyorum.”
Rektör Prof. Dr. Hasan Kaya tarafından yapılan konuşma sonrası, Çanakkale Zaferi ve Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit düşen Mehmetçiklerimiz için dualar edildi.   -Cemil Yıldız-

 

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ