Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,07 / Satış: 8,10
€ EURO → Alış: 9,65 / Satış: 9,69

Bütün Tablolarımı Sattım

Bütün Tablolarımı Sattım
  • 08.04.2021
  • 291 kez okundu

Antakyalı Ressam BAHÇECİ, Ankara ART Çağdaş Sanat Fuarında…

Antakyalı Ressam Canseven Bahçeci, davet edildiği Ankara ART Çağdaş Sanat Fuarı’na katıldı ve çok iyi izlenimlerle döndü. Bahçeci, sergisini, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş başta olmak üzere, binlerce kişinin büyük ilgiye gezdiğini, memnuniyetlerini ifade ettiklerini ve tablolarının tamamının izleyiciler tarafından satın alındığını bildirdi.
Ressam Canseven Bahçeci, ART Çağdaş Sanat Fuarı izlenimlerini şöyle aktardı:
“Bu yıl 7.’si düzenlenen Art Ankara Çağdaş Sanat Fuarı, 31 Mart-3 Nisan tarihleri arasında sanatseverlerle buluştu. Onlarca galeri, yüzlerce sanatçı ve binlerce eserin sergilendiği uluslararası sanat fuarına, Hatay, Antakyalı bir sanatçı olarak katılmanın gururunu yaşadım.
Yoğun bir ziyaretçi akınına uğrayan fuarın çok değerli konukları oldu. Kemal Kılıçdaroğlu, Mansur Yavaş, Meral Akşener, Kültür Bakanı, koleksiyonerler, sanatseverler tarafından yoğun ilgi gösterildi. Eserlerimde, Antakya’nın tarihi ve kültürünü, mimarisini mitoloji ile bütünleştirmiş olmam ilgi odağı oldu. Eserler, yeni mekanlarına kavuştu ve Hatay-Antakyalı olmanın gururunu bir kez daha yaşadım. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.”
Art Ankara 7. Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı, yerli ve yabancı sanat galerilerinin katkısıyla, 31 Mart ile 3 Nisan tarihlerinde Ankara’da izleyicilerine kapılarını açtı. Ankara Congresium’daki törende, açılışı Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz yaptı.
Bakan Yardımcısı Yavuz, törende, “Hipokrat, ‘Sanat sonsuz, hayat kısa’ demişti. Biz, bu nedenle pek çok etkinliğe devam ediyoruz. Sanat, ruhumuzu besliyor, insanı iyileştiriyor” mesajı verdi.
Altı ülkeden 107 galerinin katıldığı fuarda; resim, heykel, cam işi ve enstalasyon çalışmaları yer aldı. Fuar, galeriler yanı sıra müzeler, üniversiteler ve sanat eğitimi veren kurumlar, sanatsal malzeme üreten firmalar, solo gösteriler ve bağımsız projelerin yer aldığı bini aşkın katılımcıyı ağırladı. Fuar kapsamında, sanat dünyasından farklı yaklaşımların, sorunların ve iddiaların tartışıldığı 22 söyleşi de gerçekleştirildi. -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ