Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Büyük Gurur

Büyük Gurur
  • 01.11.2017
  • 1.092 kez okundu

İstanbul Kitap Fuarı Onur Yazarı: Ayla Kutlu

İlimizin Edebiyat alanında yetiştirmiş olduğu en büyük değerlerden biri olarak kabul edilen roman ve öykü yazarı hemşerimiz Ayla Kutlu, 4-11 Kasım tarihlerinde açılacak olan İstanbul Uluslararası Kitap Fuarının onur konuğu olacak.
6 Kasım tarihinde İstanbul Kitap Fuarı İnter Expo salonunda yazar Ayla Kutlu onur gecesi düzenlenecek. Edebiyat dünyasına verdiği önemli katkılar ile tanınan yazar Kutlu, ilimizi, yöre insanımızı, gelenek ve göreneklerimizi kitaplarında son derece titiz işleyen, insanımızı ulusal ve uluslararası pazarda başarıyla tanıtan güçlü bir yazar.
Yapıtlarında öznel psikolojik olayları anlatırken Türk toplumundaki tarihsel ve toplumsal gelişmeleri aktaran sanatçı, ilk ve orta öğrenimini Antakya, İskenderun ve Gaziantep’de tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirdi. Personel eğitimi, organizasyon, çalışma yönetimi konularında çeşitli kuruluşlarda senaristlik, danışmanlık ve yazarlık yaptı. Radyo ve televizyonlarda sohbet köşeleri hazırladı. Çok sayıda roman ve öykü kitabı bulunan yazar Kutlu’nun “Sen de Gitme Triyandafilis” adlı eseri film oldu.
Sanatçının geçen sene organize edilen Hatay Kitap Fuarında organizasyon yöneticileri tarafından unutulmuş ve davet görmemiş olması ciddi bir eleştiri konusu olmuş ve tepki görmüştü. Ayla Kutlu’nun İstanbul Kitap Fuarında onur yazarı olması ilimizdeki sanat ve edebiyat çevrelerinde büyük bir sevinç yarattı. -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ