Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,77 / Satış: 5,79
€ EURO → Alış: 6,36 / Satış: 6,39

Büyükşehir’de Yapay Zeka!

Büyükşehir’de Yapay Zeka!
  • 23.03.2019
  • Büyükşehir’de Yapay Zeka! için yorumlar kapalı
  • 3.794 kez okundu

Dijitalleşen dünyaya adapte olmak için Türkiye’de ilk defa Yapay Zekâ Destekli Belediyecilik çalışmalarına başlayan Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB), konuyla ilgili geliştirdikleri proje olan “Yapay Zekâ ile Belediye Yönetimi” çalışmalarını TED Hatay Koleji öğrencileriyle paylaştı.
HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın da katılım sağladığı programda, bilişim teknolojilerinin gelişim süreci ve bu sürecin insanlar üzerindeki etkilerinden söz edildi. Başkan Savaş, yapay zeka projesiyle, vatandaşların sorunlarına daha hızlı çözüm üretebileceklerine inandığını belirtti ve şunları söyledi:
“Her geçen gün gelişen teknolojiyi yakalayabilme adına birtakım çalışmalar yapıyoruz. Çağın bize sunduğu imkanları kendi lehimize çevirmek için bir adım attık. Yapay zeka ile belediyecilik projesini geliştirerek, taze zihinlerle paylaşmak istedik. Sizin aracılığınızla da tüm şehrimize anlatmak istiyoruz. Yapay zeka, bireyleri teknolojiyle buluşturup hayatı kolaylaştırıyor. Biz de Hatay’ın sorunlarını daha hızlı çözmek ve ihtiyaçların karşılanması noktasındaki süreci hızlandırmak amacıyla Yapay Zekâyla Belediyecilik Projesi’ni kentimize kazandırmak istedik. Kentimizde gördüğünüz eksiklikleri, elektronik ortam ile belediyemize aktarabileceğiniz bir sistem kuracağız. Belediyeciliği teknolojiyle birleştirirken, sizlerle birlikte şehri geleceğe taşıyacağız. Böylelikle, hem istişare içerisinde olacağız hem de beklentilerinizi gerçekleştirmiş olacağız. Bu sayede şehrin gelişiminde sizler de katkı sahibi olabileceksiniz.”
Başkan Savaş, programın devamında ise öğrencilerden gelen soruları yanıtladı ve öğrencilere de konuyla ilgili kitap hediye etti. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ