Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

Büyükşehirler Toplantısı

Büyükşehirler Toplantısı
  • 04.09.2019
  • 272 kez okundu

Hatay da Katıldı

Günümüzde, yerel politikaların gücünün artmasına bağlı olarak şehirlerin de etki alanının genişlediğini belirten katılımcılar, sorunlar yanı sıra, çözüm başlıklarını da masaya yatırdı.

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Genel Sekreterler Toplantısı; belediye başkanları, genel sekreterler, daire başkanları, kamu kurum ve kuruluşlarından üst düzey yetkililer ve çeşitli üniversitelerden akademisyenlerin katılımıyla Türkiye Belediyeler Birliği’nde gerçekleştirildi. Hatay Büyükşehir Belediyesi, toplantıda, Genel Sekreter Yardımcısı Metin Açık tarafından temsil edildi. Yaklaşık 50 kişinin katıldığı toplantıda, Cumhurbaşkanı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu Başkan V. Prof. Dr. Şükrü Karatepe ve AB Başkanlığı Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdürü Bülent Özcan da yer aldı.
-MALİ KAYNAK!-
Belediyelerde ciddi anlamda bir kaynak sıkıntısı olduğunu söyleyen AB Bakanlığı Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdürü Vekili Bülent Özcan, belediyelerin alternatif dış kaynak arayışı içinde olduklarını belirtti. Özcan, bu konuda Genel Sekreterlere çok önemli görevler düştüğünü söyledi.
Toplantı çerçevesinde; Belediye Gelirlerinin Artırılması, İlçe ve Büyükşehir Görev Dağılımı, Personel Özlük Hakları, Belediyelerde Sıfır Atık Uygulamaları, Akıllı Şehircilik, Avrupa Hareketlilik Haftası ve AB Projeleri gibi konu başlıkları geniş bir yelpazede ele alındı.
-Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ