Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Çabanız, Mesleğe Ümitle Bakmamızı Sağlıyor…

Çabanız, Mesleğe Ümitle Bakmamızı Sağlıyor…
  • 24.01.2020
  • 291 kez okundu

Baroların Ortak Teşekkürü CHP’li Vekil Alpay Antmen’e:

Aralarında Hatay Barosu’nun da bulunduğu çok sayıda Baro Başkanlığının imza attığı ortak bildiride, meslekten gelme Mersin Milletvekili Alpan Antmen’in, Avukatlık mesleğini sorunlarını gündeme taşıması ve çözüm önerilerinde bulunmasının, meslektaşlarını memnun ettiği kaydedildi. Baroların ortak mesajında, bu çabaların, Avukatların mesleklerine daha güvenle bakmalarını sağladığı kaydedildi.
Hatay Barosu’nun da imza attığı ortak deklarasyonda şu bilgiye yer verildi:
“Sayın Milletvekilimiz ve kıymetli meslektaşımız, Alpay Antmen. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Avukatlık mesleği için verdiğiniz mücadelenin farkındayız ve bundan dolayı müteşekkiriz. Meslek sorunlarına karşı duyarlılığınızın, Baro Başkanlığı yaptığınız günlerden sonra da hiç azalmadığını, aksine daha da arttığını görmekten dolayı da sizi takdirle takip ediyoruz.
Olanca nezaketiniz ve gayretinizle, gerek meslek sorunları ile ilgili olarak Türkiye Büyük Millet Meclis’ine gelen Baro Başkanlarımıza gösterdiğiniz yakınlık ve yardımlarınız, gerekse deyasama faaliyetleri kapsamında son derece değerli teklifler hazırlamanız, bizleri ziyadesiyle memnun etmekte ve meslek adına geleceğe ümitle bakmamızı sağlamaktadır.
Son olarak, yıllardır kanayan bir yara olan, CMK kapsamında yapılan zorunlu müdafi ve vekil görevlendirmelerine esas Ücret Tarifesi hususundaki teklifiniz ayrıca takdir konusu olup, bu hususta da teşekkürlerimizi sunmak isteriz. CMK kapsamındaki, zorunlu müdafi ve vekil görevlendirmelerine esas ücret hakkında değişiklik yapılmasına dair yasa teklifinize, aşağıda imzası bulunan Barolar olarak tam destek verdiğimizi beyan eder, teşekkürlerimizi sunarız.”
Birçok Baro’nun ortak teşekkür mesajı gönderdiği Mersin Milletvekili Alpay Antmen, daha önce Mersin’de Avukatlık yaptı, Baro Başkanlığı görevinde bulundu. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ