Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,76 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,42 / Satış: 7,45

Caddeyi trafiğe açtık ama…

Caddeyi trafiğe açtık ama…
  • 29.03.2019
  • 366 kez okundu

Asfaltı da Bitirdik mi?

Antakya’nın en işlek caddelerinin başında gelen Atatürk Caddesi’nde yenilenen proje kapsamında, kaldırım ve yollarda çalışmalar sürüyor! Merak edilen, asfaltı dökülen yolun kaldırım kenarında kalan ‘asfaltsız’ bölümler!

31 Mart yerel seçimlerine iki gün kalsa da, belediyelerin kent merkezindeki çalışmaları aralıksız olarak devam ediyor. Bu çalışmanın adreslerinden biri de Atatürk Caddesi. Yeniden düzenlenmesinin ardından trafiğe açılan ve her iki kaldırımında yenileme çalışmaları ise süren alana dair vatandaşın sorgusu oldukça net…
“Yeni yapılan yola kaç kare asfalt dökersiniz? Bir kere! O zaman şunu sormak lazım, burada çalışma yapanlara… Trafiğe açılan caddenin, biten kaldırımlara yakın bir yarım metrelik kısmı asfaltsız bırakıldı. Yani, kaldırımlarda çalışma yapılacak diye, bu kısım, asfalt çalışması dışında tutuldu. Ne olacak? Şimdi bu kısma ayrı bir asfalt mı dökülecek? Bir diğer sorun, engellilere ‘engel’ olan rampalar! Madem kaldırım da yeni, yol da, bari rampaları yola indirirken ‘standardı’ bu kez tuttursaymışız! Ama yine olmamış!
-Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ