Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,82 / Satış: 8,85
€ EURO → Alış: 10,35 / Satış: 10,39

Çağrı Merkezi Kuruldu

Çağrı Merkezi Kuruldu
  • 07.12.2020
  • 451 kez okundu

-Hatay Devlet Hastanesi’ndeki kovid hasta yakınları, 08.00-24.00 arası “0326 229 44 00”nolu telefonla hasta bilgisi alabilecek.

-Devlet Hastanesi, özel aracı olmayanlar için TRANSFER MERKEZİ de kurdu.

Hatay Devlet Hastanesi Başhekimliği, oluşturduğu Çağrı Merkezi ile beraber, bundan böyle günün 08.00 ile 24.00 saatleri arasında, kodvid hastalarıyla ilgili bilgi edinilebileceğini duyurdu. Konuya ilişkin bir bilgilendirme yapan Hatay Devlet Hastanesi Başhekimliği, hasta yakınlarının, bilgi için “0-326- 229 44 00”nolu telefondan ve “3696-3697-3698”dahili numaralardan görevlilere ulaşarak, hastalarla ilgili bilgi alabileceğini bildirdi.
Hatay Devlet Hastanesi Başhekimliği duyurusunda şöyle denildi:
“Yeni oluşturduğumuz ‘Yatan Kovid 19 Hastası Olan Vatandaşlarımıza Yönelik Çağrı Merkezi’ ve ‘Kovid-19 Hastası Transfer Merkezi’mizin, hastalarımızın ve yakınlarının ihtiyaçlarının çözümüne büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz:
Pandemi servislerimizde ve yoğun bakımlarımızda yatmakta olan hastalarımızın yakınlarının, hastanemiz ile iletişim kurmalarını kolaylaştırmak amacıyla, hastanemiz bünyesinde ‘Yatan Kovid -19 Hastası Olan Vatandaşlarımıza Yönelik Çağrı Merkezi’ oluşturuldu. 08.00-24.00 saatleri arasında hizmet verecek olan çağrı merkezimizin, hasta yakınları ile hastanemiz ve doktorlarımız arasındaki iletişimi kolaylaştıracağına inanıyoruz. Hastanemizde yatmakta olan hastaların yakınları için oluşturduğumuz çağrı merkezimiz ile beraber, sağlıklı ve doğru bilgiye kolay ulaşılabilecek olup, hasta yakınlarının bilgi edinme hakkına katkı sağlayarak, sürecin daha sağlıklı yürütülmesine şüphesiz ki büyük katkılar sağlayacaktır.
Vatandaşlarımızdan ricamız, hasta yakınları için oluşturulan çağrı merkezimizi, kovid test sonuçlarını sorgulamak için meşgul etmemeleridir. Kovid test sonuçları, E-Nabız sistemi üzerinden görülebilmektedir. Çağrı merkezimizden bireylerin kovid-19 test sonucuna ilişkin bilgi ‘hasta mahremiyeti ihlaline’ yol açacağından, kesinlikle verilmeyecektir.
Yatan hastaları olan vatandaşlarımız için oluşturduğumuz çağrı merkezimize, hastanemiz santral numarası olan 0326 229 44 00 üzerinden 3696 / 3697 / 3698 dahili numaralarını tuşlayarak ulaşabilirsiniz.”
TRANSFER MERKEZİ KURULDU
Hatay Devlet Hastanesi’nde, hastaları olan yakınlardan, eğer özel araçları yoksa transferlerini sağlayacak bir birim de oluşturuldu. Bu konudaki bilgilendirme açıklamasında da şöyle denildi:
“Biliyoruz ki, hastanelerin görevi sadece tedavi etmek değil, aynı zamanda ‘Koruyucu Sağlık Hizmetleri’ ne de üst düzey katkı sağlamaktır. “
Pandemi sürecinde halk sağlığını koruma sorumluluğuyla oluşturduğumuz bir diğer alan, Kovid-19 Hastaları Transfer Merkezi’dir. Özel aracı olmayan kovid-19 hastalarımıza hizmet verecek olan bu merkezle, kovid-19 hastası vatandaşlarımızın toplu taşıma kullanımlarının önüne geçilecektir.
Pandemi bölümümüz önünde oluşturduğumuz Hasta Transfer İletişim Birimimiz, 08.00-24.00 saatleri arasında, transfere ihtiyacı olan kovid-19 hastalarımızın başvurularını kabul ederek, servis aracımız ile adreslerine kadar bırakılmalarını sağlayacaktır. Sadece Kovid-19 tanısı almış hastalarımızın yararlanacağı bu hizmete, hasta refakatçileri kabul edilmeyecektir.
Bilindiği üzere, Hastanemiz ‘Pandemi ile Mücadele Hizmetleri’ ile ‘Poliklinik Hizmetleri’ aynı anda devam ettirmektedir. Hastanemize poliklinik muayenesi için gelen hastalar ile kovid polikliniklerine başvuran hastalar ayrı bölgelerde bulunmakta olup, iki bölge arası hareketliliğe izin verilmemektedir. Hastanemize girişlerde yapılan ateş kontrolü yanı sıra pandemi poliklinikleri önünde başvuru esnasında satürasyon kontrolü de yapılmakta olup, satürasyonu düşük hastaların pandemi polikliniği önünde beklemesi önlenmekte ve acil müdahaleleri yapılmak üzere acil servisimize yönlendirilmektedir. Pandemi polikliniklerine başvuran hastalarımızın gereken tüm tahlilleri ve görüntüleme tetkikleri, bulundukları pandemi bölümünde yapılmakta olup, tahlil ve tetkik sırasında da hastanemize başvuran diğer hastalar ile ortak bir alanda bulunmaları engellenmiş olmaktadır.Vatandaşlarımıza; Maske + Mesafe + Hijyen kurallarına uydukları, mümkünse evde kaldıkları sağlıklı günler dileriz.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ