Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Cami avluları Cuma’ya hazır…

Cami avluları Cuma’ya hazır…
  • 29.05.2020
  • 150 kez okundu

Maskesiz Namaz Yasak!

Antakya’nın tarihi camileri, Habib-i Neccar Cami ve Ulu Cami, geniş avlulara sahip olması sebebiyle, bugünkü Cuma  Namazı’nda ciddi kalabalıkları misafir etmeye hazırlanıyor. Ancak kurallar net!

“Yeni Normal” olarak ifade edilen sürecin ilk uygulamalarından biri olan, Camilerin ibadete yeniden açılması uygulaması bugün başlıyor. İbadet için kullanılacak camilerin içi, avlusu ve vatandaşların kullanabileceği alanlarda dezenfekte çalışması yapılırken, vatandaşların uyması gereken kurallar ise oldukça net.
16 Mart tarihinden bu yana geçici olarak faaliyetlerine ara veren camiler arasında yer alan ve sahip oldukları geniş taş avluları nedeniyle bugünkü Cuma Namazı’nda geniş kalabalıkları misafir etmesi beklenen, Habib-i Neccar Cami ve Ulu Cami’ye gelenler, içeriye, maskeleri olmadan giremeyecek. Bu arada, belirlenen noktalara dezenfektan üniteleri yerleştirileceği ifade edilirken, vatandaşlara, tek kullanımlı seccade ve maske dağıtımı da yapılacak.
Konuya ilişkin konuşan bir vatandaşın değerlendirmesi şöyle:
“Konu ibadet de olsa, öncelik, sağlık. Allah’ın verdiği bedenin emanetinde duran bir mümin için öncelik de, o sağlık için belirlenen kurallara uymak olmalı. Dilerim, ifade edilen tüm kurallara riayet edilir ve sosyal mesafe ihlal edilmeden, herkes, namaza başlar ve aynı düzende de bitirir.” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ