Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,39 / Satış: 7,42
€ EURO → Alış: 9,00 / Satış: 9,03

Camiler ve Din Görevlileri Haftası

Camiler ve Din Görevlileri Haftası
  • 01.10.2018
  • 887 kez okundu

Bugün başlıyor

Camiler ve Din Görevlileri Haftası bugün başlıyor. Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, 1-5 Ekim tarihleri arasında kutlama yapılacağını bildirdi ve şu bilgileri verdi:
“Kabe’nin yeryüzündeki şubeleri, Allah’ın evleri olan camilerimiz, Müslümanlığımızın ve istiklalimizin simgesi olarak yükselen huzur, bilgi, birlik ve ibadet mekânlarımızdır. Başkanlığımız, çeyrek asırdır Ekim ayının ilk haftasını, camilerimizi, hayatın merkezine ve şehirlerin kalbine taşımak amacıyla Camiler Haftası olarak kutlamaktadır.
Bu hafta münasebetiyle düzenlenen etkinliklerle, toplumsal bir farkındalık ve ortak bir bilinç oluşturulması hedeflenmektedir. Camiler Haftası’nın son yıllarda belirli bir tema etrafında kutlanması, bir yandan camilerimizin fiziki şartlarının yeniden gözden geçirilmesi yönünde önemli çalışmalar başlatılmasına, diğer yandan da engelli, çocuk, genç, kadın gibi farklı toplum kesimlerinin camiyle daha fazla buluşabilmesi için kampanyalar düzenlenmesine vesile olmuştur. Bu bağlamda, bu yıl Din Hizmetine Adanmış Ömürler teması belirlenmiş ve tema ile ilgili çeşitli programlar tertip edilmiştir. Özellikle bugün saat 10.00’da Habib-i Neccar Camii’nde tertip edilen haftanın açılış programına ve 2 Ekim 2018 Salı Günü saat 15.00’te İl Müftülük Konferans Salonu’nda, İlahiyat Fakültesi Dekanımız Sayın Prof. Dr. M. Ali Kirman’ın konferans programına ve bayanlara özel, 3 Ekim 2018 Çarşamba günü yine İl Müftülük Konferans Salonu’ndaki Panel programlarına tüm halkımızı bekliyoruz.” -Adil Yeşildağ-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ