Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,50 / Satış: 8,54
€ EURO → Alış: 10,04 / Satış: 10,08

Çekmece, sağlıklı içme suyuna kavuşuyor

Çekmece, sağlıklı içme suyuna kavuşuyor
  • 29.06.2017
  • 1.059 kez okundu

Hatsu, çalışmalarda sona gelindiğine vurgu yaptı

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), Defne’ye bağlı Çekmece Mahallesi’ni rahata kavuşturacak içmesuyu hattı çalışmalarında sona gelindiğine vurgu yaptı.
Vatandaşa sağlıklı, temiz ve güçlü içmesuyu iletmek adına Serinyol-Çekmece Kuyuları Terfi Hattı İnşaatı’nı tamamladığı belirtilen Genel Müdürlüğün, Çekmece Mahallesi’nin içmesuyunu iyileştirmek ve daha da güçlendirmek adına Saraycık İçmesuyu Deposu’ndan Çekmece Su Deposu’na kadar isale hattı döşeme çalışmalarını tamamlandığı ve son safhada bağlantı çalışmalarını gerçekleştirileceği ifade edildi.
Zor arazi şartlarına rağmen iki depo arasında 630’luk polietilen borularla toplamda 4 bin 300 metre hattın döşendiğini belirten HATSU, Serinyol Terfi Merkezi ve yeni yapılan Saraycık İçmesuyu Terfi Merkezi’ndeki içmesuyu hattı, elektrik panosu ve jeneratör bağlantılarının tamamlanmasıyla birlikte Çekmece’ye verilen içmesuyunun 52 litreden 180 litreye çıkacağını vurguladı.
Çekmece için çekilen yeni hattın faaliyete geçmesiyle birlikte 300’lük borulardan oluşan eski asbestli hattın devre dışı bırakılacağına dikkat çeken İdare, yapılan çalışma sayesinde Çekmece’nin yanı sıra Gültepe, Yeşilpınar mahallelerinin yanı sıra Güzelyayla, Yeşilyayla ve Gültepe mevkiinde ikamet eden vatandaşların da rahata kavuşacağını bildirdi. -Mehmet ÖZGÜN –

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ