Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,74 / Satış: 5,77
€ EURO → Alış: 6,38 / Satış: 6,40

Çekmece’ye Köprü Sözü

Çekmece’ye Köprü Sözü
  • 25.01.2019
  • 669 kez okundu

Defne ilçesi Çekmece Mahallesi’ndeki Hanna Deresi üzerinde yıkılan köprünün yerine yenisinin yapımı için adım atıldı. Mahalle Muhtarı Fikret Çolakoğlu, süreci anlatırken, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin girişimleriyle, DSİ’nin, söz konusu köprüyü yatırım programına aldığını bildirdi.
Yeniden muhtar adayı olan Fikret Çolakoğlu, şunları kaydetti:
“2014 Yerel seçimlerinden sonra, mahallemizin önemli ihtiyaçlarından olup Hanna Deresi üzerinde yapılmasını talep ettiğimiz 3 köprü için Büyükşehir Belediyesi’nin ilgili birimleriyle defalarca görüşüp, bu elzem sorunun çözümü için yetkililerle istişarelerde bulunduk. Büyükşehir Belediyesi de, bu taleplerimizi önem sırasına göre belirleyip programa almıştır. Nüfus yoğunluğu ve coğrafi yapı dikkate alınarak, öncelik sırası Pınarbaşı ve Gültepe’yi birbirine bağlayan köprüye verilmişti. O günlerde yaşanan talihsiz sel dolayısıyla, aşağıda fotoğrafını gördüğünüz ve Yeşilkent-Çevreyolu mevkiindeki köprü yıkılmış, orada yaşayan mahalle halkımız mağdur olmuş, şehirle bağlantıları kesilmiş ve çocuklar okula dahi gidemez hale gelmişlerdir. Buna istinaden, öncelik sırası Büyükşehir Belediyesi tarafından bu bölgeye verilmiştir.
İhtiyaç duyulan diğer yerler, muhtarlığımızca yaptığımız müracaatlar neticesinde DSİ’nin yatırım programına alınmıştır. Bu konuda her zaman ve her yerde mahallemin hizmet hakkını savunmaya devam edeceğim.
Kamuoyunda, halkımıza yanlış bilgiler vererek vatandaşlarımızın masum duygularını bu yerel seçimler öncesi siyasi emellerine alet edenleri halkımızın vicdanına havale ediyorum.”-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ