Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,10 / Satış: 6,12
€ EURO → Alış: 6,59 / Satış: 6,61

Cemaat tartışmasından… Terör tartışmasına, AKP…

Tamer Yazar
Tamer Yazar
  • 30.08.2019
  • 567 kez okundu

AKP içinde, bir anda ayağa kalkan ve konuşan, ardından SUSAN ya da SUSTURULAN çok kişi oldu bugüne kadar, ki son dönemin kaynama noktasına eklenen MUHALİF isimler de buna dair sürecin son (!) hikâyesi gibi duruyor !

Aslında onların hikâyesi ne olur, merak ediyorum… Güncellenecek bir AKP hikayesi mi ? Yoksa, siyaseten sloganlaşan, yeni bir Turgut Özal hareketi mi ? Hangisi, bilinmez ama… Hatay’dan Sadullah Ergin’in, uzun zamandır muhafaza edilen özenli sessizliğinin itinayla bozulması ardından SIRADA KİM VAR diyenlerdenim !

Ama hepsinden öte…
AKP içinde konuşanlar var…
Ama konuştuğunda gündem olanlar…
Söyledikleri ile birikenlere işaret edenler…

Sene, 2012, gündem 17 Aralık Operasyonu, konuşan isim Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar…

“17 Aralık tarihinde yapılan operasyon dosyasında, şahsımı rencide edecek veya izah edemeyeceğim hiçbir husus yok. ‘Rüşvet ve yolsuzluk ifadelerinin bulunduğu bir operasyon sebebiyle istifa ediniz ve beni rahatlatacak deklarasyonu yayınlayınız’ şeklinde tarafıma baskı yapılmasını kabul etmiyorum. Çünkü soruşturma dosyasında var olan ve onaylanan imar planlarının büyük bir bölümü Sayın Başbakan’ın onayıyla yapıldı. Bu milleti ve vatanı rahatlatmak için Sayın Başbakan’ın istifa etmesi gerektiğine inandığımı ifade ediyor, yüce milletimize saygılar sunuyorum.”

Ve sene 2015, gündem Bülent Arınç ve Melih Gökçek, konu ise Cemaat (FETÖ) tartışması !

“Benim Cemaat ile ilgili sevgimi 78 milyon bilir. Ama 17-25 Aralık çıktığından beri, ben, hükümetimin yanında yer aldım. Cumhurbaşkanımın yanında yer aldım. Sadece ben değil, eşimle ve ailemle biz, paralel devlet yapılanmasının bir milli güvenlik meselesi olduğunu bilip, bununla mücadele eden insanlarız. Ben buyum. Her şeyimle ortadayım. Amerika’ya giden, olimpiyatlara koşan benim, bu hizmetlerin ne kadar iyi olduğunu anlatan benim. Ben bunları gizlemedim ki…

Ama Gökçek, bunlardan daha fazlasını yapmıştır. Belediye başkanlığı adaylığında ve seçimlerde oy isterken bu yapının kucağında oturmuştur! Bu yapıya Ankara’yı parsel parsel satmıştır. Yurt yerleri vermiştir, zengin işadamlarına okullar yaptırmıştır. İmar planlarında değişiklikler yaptırmıştır. Şunları yaptırmıştır, bunları yaptırmıştır. 30 Mart seçimlerine kadar da ağzından da bu paralel yapıyla ilgili bir tek kötü cümle çıkmamıştır. Biz, o zaman, hiçbir zaman Ankara’yı veya devletin imkânlarını bu yapı için onların eline, kucağına bırakmadık.”

Ve bugün… 2019, konuşan isim, AKP’den ayrılan muhalif (!) bir isim, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu…

“Terörle mücadele defterleri açılırsa, birçok insan, insan yüzüne çıkamaz. Gelin hafızanızı bir yoklayın. İleride Türkiye Cumhuriyeti tarihi yazıldığı zaman, eminim en kritik dönemlerden, birkaç aydan biri 7 Haziran ile 1 Kasım arasındaki dönem olarak yazılacaktır!”

İnsan merak ediyor…

AKP’de her yaşanan tartışmanın bir şeylere PERDE araladığını izlerken, ciddi ciddi merak ediyor…

O perde ardında biriken diğer kelimeleri…

Kelimelerin omuzladığı cümleleri…

Sayfa sayfa fısıldananları…

Söylenemeyenleri…

Diğerlerini…

En basitinden, “Terörle mücadele defterleri açılırsa, birçok insan, insan yüzüne çıkamaz” diyen, sıradan bir vatandaş değil, ama eski bir Başbakan noktasında TEK BİR SAVCI bile çıkıp da bunu SUÇ DUYURUSU kabul edip şunu dedi mi sahi…

KARDEŞİM, NE BİLİYORSUN ?
GEL BİR KONUŞALIM !
AÇIKLA !

Dedi mi ?

Demedi !
Peki, niye demedi ?
Perde gerisini niye merak etmedi ?
DAHA KAÇ PERDE VAR diye niye sormadı ?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ