Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,47 / Satış: 7,50

Cennette yaşıyorsunuz, kıymetini bilin…

Cennette yaşıyorsunuz, kıymetini bilin…
  • 24.10.2017
  • 2.565 kez okundu

Kalp Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, Hataylılara mesajını Altınözü’nden verdi:

Zeytin ve Zeytinyağı Festivali için Altınözü ilçesine gelen Kalp Dr. Prof. Dr. Canan Karatay, Pazar sabahı kendini tarlaya attı ve zeytin topladı. Zeytin hasadı da yapan Prof. Dr. Canan Karatay, zeytinyağı içti, zeytin topladı. “Zeytin, muazzam bir şey. Bu, hayat veriyor, gençlik veriyor, sağlık veriyor. Türk toplumu, zeytin ve zeytinyağı kullanmaya başlarsa hastalanmaz. Zeytin ve zeytinyağı ile beslenin, hiçbir hastalığa yakalanmazsınız” dedi.

Altınözü ilçesine gelen Prof. Dr. Canan Karatay, Pazar sabahı ilçede katıldığı zeytin hasadı ardından kendi adı verilen zeytin fidanını toprakla buluşturdu. Bu sırada, Canan Karatay küçük bir kaza geçirdi ve çukura düşmekten son anda kurtuldu. Prof. Dr. Canan Karatay, Altınözü zeytini ve zeytinyağının çok önemli olduğunu, asıl zeytinyağının da bu olduğunu belirttiği açılamaları sırasında, “Hipokrat söylüyor, M.Ö. 5. yüzyılda, ‘çok sağlıklıdır’ diye… Onun için Altınözü’nde yetişen çok önemli tipteki zeytinlerin de çok önemli olduğunu biliyorum. Bu, senelerce örtbas edildi, söylenmedi” dedi ve Milletvekili Orhan Karasayar’ın, kahvaltısız Altınözü ilçesine gelmesi nedeniyle kendini yorgun hissettiğini söylemesi üzerine de, “Sayın Vekilim kahvaltısız gelmiş, yorgun… Halbuki sabah bir fincan zeytinyağı içseydi bu kadar yorulmazdı. Kahvaltı etmek şart değil” dedi.
CANAN KARATAY’DAN: – Zeytin en sağlıklı meyve. Zeytin ‘ALTIN’, Zeytinyağı ‘ALTIN SUYU’… Zeytinyağı’nda  % 88 E Vitamin var. Kanser, şeker ve felç başta olmak üzere bütün hastalıklardan korur, hayat verir, ömrünüzü uzatır. Her gün en az bir bardak zeytinyağı için ki sağlıklı olun, hastalanmayın, uzun yaşayın. Zeytinyağında doğal antibiyotik var. Sizi bütün hastalıklardan korur. -Bir insanın ortalama ömrü 75-80 yıl iken, bir zeytin ağacının yaşı 2000 yıldır. Bu ağaçları kesiyorlar, yazık değil mi? Ağaçların kesilmesine müsaade etmeyin. -Ben günde 4 bardak zeytinyağı içiyorum. Bu sabah 4 bardak zeytinyağı içtim Altınözü Kaymakamımız tedirgin oldu, ‘bu kadına bir şey olur mu’ diye. Hemen devlet hastanesinin başhekimini çağırdı, yanımda bulundurdu. ‘Korkma’ dedim, ‘Ben her gün 4 bardak zeytinyağı içiyorum’ dedim. – Zeytinyağı, çoklu doymamıştır, çok faydalıdır. Zeytinyağı, yağ değildir. Doğal zeytinyağı, ana sütünün aynısıdır. Zeytinyağı, zeytin meyvesinin meyve suyudur. Çocuklara rahatlıkla zeytinyağı verebilirsiniz. Zeytinin içine döküp yedirebilirsiniz. Zeytin en sağlıklı meyvedir, zeytinyağı da en sağlıklı meyve suyudur. Zeytin altındır, zeytinyağı da altın suyudur. -Zeytin yaprağından çay yapın ve bolca için. Kızartmadan kaçının. Kızarmaların tamamı kanser yapıyor. Her doğan çocuk adına bir zeytin fidanı dikilmeli, herkesin zeytin ağacı olmalı. İnsanın ömrü 75-80 yıl, zeytin ağacı 2000 yıl yaşar, hayat verir. Zeytin ağacı keserek canlıyı yok etmek geleceğimizi yok etmektir. Altınözü Zeytin ve Zeytinyağı Festivali kutlamaları kapsamında Hatay’a gelen Prof. Dr. Canan Karatay, ilçedeki sunumunun sonunda sözlerini, “Allah size zeytin kadar yaş, zeytinyağı kadar bereket, zeytin yaprağı kadar sağlık versin” şeklinde tamamladı.
CANAN KARATAY KİMDİR?
2 Mart 1943 Elazığ doğumlu Türk Hekim, Kalp ve İç Hastalıkları Profesörü, İstanbul Bilim Üniversitesi eski Rektörü ve İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Ana Bilim Dalları öğretim üyesi, kalp ve iç hastalıkları uzmanı. Birçok hastane ve kuruluşta hekimlik yapan Karatay, Türkiye’de ilk kez uyluk atar damarı yoluyla koroner anjiografi yapan doktor olarak biliniyor.
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ