Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

Cevap Vakıflar’dan geldi:

Cevap Vakıflar’dan geldi:
  • 14.09.2018
  • 976 kez okundu

“Sorunu Çözeceğiz”

Antakya kent merkezinde engelli bireylerin yaşadığı ‘tuvalet’ sorununa dair dün çıkan haberimize ilk elden cevap veren Vakıflar Bölge Müdürü Mehmet Yıldıran, bu konuda gerekli çalışmaların yapıldığını bildirdi.

Dün çıkan haberimizde, “Engellilerin kent içindeki ‘ulaşılabilir’ hallerine çözümler eklenmeye devam edilse de, ciddi zorlukların hala sürdüğünü dile getiren birçok engelli birey, Antakya kent merkezinde onları en fazla zorlayan kısmın ‘tuvaletler’ olduğunu söylüyor. İşaret edilen nokta ise kentin en can alıcı noktasında yer alan Ulu Cami içindeki alan ve bu konuda konuşması gereken kurum ise İl Müftülüğü!” demiş, konuyu sıkça dile getiren engelli bireylerin taleplerini ve yaşadıkları sorunları sıralamıştık. Bu konudaki cevabı twitter hesabı üzerinden Gazetemize ileten, Vakıflar Bölge Müdürü Mehmet Yıldıran, konunun muhatabının ne Diyanet İşleri Başkanlığı ne de İl Müftülüğü olmadığını, bahse konu haberde geçen Ulu Cami’nin bir Vakıf eliyle yönetildiğini, Vakfın da mazbut bir vakıf olduğunu ifade etti.
Merak edilen noktada net ifadeler kullanan Yıldıran, çözüm için bekleyenlere şu mesajı verdi:
“Antakya Ulu Cami onarım gibi değişiklikler, Cami’nin sahibi olan Ulu Cami Vakfı’na aittir. Ulu Cami Vakfı mazbut bir vakıftır. Dolayısıyla İdare ve temsili Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne ait olup, Hatay Bölge Müdürlüğümüzce tuvaletler için ‘kamulaştırma’ yapılmış, gerekli ‘proje çalışmaları’ devam etmektedir.” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ