Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Çevlik-Arsuz Yolu Mayıs’ta

Çevlik-Arsuz Yolu Mayıs’ta
  • 11.03.2020
  • 3.575 kez okundu

Hafta sonları, Samandağ-Deniz-Çevlik yolu trafiği şimdiden yoğun. Samandağ çevre yolu çalışmalarına başlandığını, Çevlik-Arsuz yolunun Mayıs’ta trafiğe açılacağını söyleyen Vali Doğan’a, Çevlik-Arsuz yolunun Işıklı-Konacık kesimi soruldu. Cevap, “Büyükşehir Belediyesi yetki ve sorumluluğunda” oldu.

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Çevlik-Arsuz arasındaki 26 km’lik yolda asfaltlama çalışmalarına 1 Nisan’da başlanacağını ve müteahhide 30 günlük süre verildiğini kaydetti. Vali Doğan, yolun, Mayıs başlarında trafiğe açılabileceğini umut ettiklerini de söyledi.
Gazetemiz Muhabiri, Vali Rahmi Doğan’a, Çevlik’le bağlantılı Samandağ çevre yolu ile Arsuz – Işıklı – Konacık kesimindeki yolun çok verimli, sağlıklı olmadığını ifade ederken, Doğan, Çevlik bağlantılı Samandağ çevre yolunda çalışmalara başlandığını ve karayollarının buradaki hizmeti zamanında yeniştireceğini söyledi.
Vali Doğan, Çevlik-Arsuz arasındaki 26 km’lik yolun devamı olan Işıklı-Konacık kesimindeki kıvrımlı yolun ne olacağıyla ilgili soruya cevaben de, “Bu yol, Hatay Büyükşehir Belediyesi yetki ve sorumluluğundadır. Biz, Valilik olarak asayiş, güvenlik ve eğitim hizmetleri yaparız. Arsuz-Çevlik yolunu, bölgenin ihtiyaç arz eden yılların sorunu olduğu için, Valilik olarak, Hatay Milletvekilleri ile beraber el attık, Bakanımızla görüştük, rica ettik. Bize destek olundu ve Valilik olarak, Çevlik-Asuz arası 26 km’lik yolu trafiğe açılır duruma getirmeye çalışıyoruz. Arsuz’a doğru, Işıklı-Konacık kesimindeki yol, Büyükşehir Belediyesi yetkisindedir. Onların yapması gerekir” dedi.
Foto. Arsuz Hatay Valiliği, Çevlik-Arsuz arası 26 km’lik yolun asfaltını Nisan’da tamamlıyor.
Işıklı. Arsuz-Işıklı-Konacık kesimindeki yollar kıvrımlı, trafiğe çok uygun değil. Yetki ve sorumluluğun, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nde olduğu belirtildi. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ