Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,44 / Satış: 7,47
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,05

Çevlik’te Elektrik Kesintileri Bezdirdi

Çevlik’te Elektrik Kesintileri Bezdirdi
  • 14.08.2020
  • 458 kez okundu

Bölge halkı ve esnaf, elektrikli aletlerin bozulduğunu ve kesintilerin de yaşamı çekilmez hale dönüştürdüğünü kaydederek, ÇÖZÜM istedi.

Samandağ-Çevlik’te sıklıkla yaşanan elektrik kesintileri bölge halkını bezdirdi. Çevlik esnafı ve sakinleri, ard arda yaşanan kesintiler yüzünden elektrikli ve elektronik aletlerin sıklıkla bozulduğunu, mağduriyet yaşadıklarını kaydederek, Toroslar EDAŞ ile Enerjisa’dan, bölgeye gerekli altyapı hizmeti yatırımının yapılmasını istiyor.
-SONUÇ ALAMADIK-
Samandağ’ın turizm merkezi Çevlik’te bazı otel, kafeterya ve restoran sahipleri ile vatandaşlar, sık sık yaşanan elektrik kesintilerine tepki gösterdi. Elektronik aletlerin kesintiler yüzünden sürekli arızalandığından yakınan işletmeciler, sorunlarına çözüm bulunmasını istedi. Vatandaşlar, elektrik dağıtım şirketine birçok kez başvuru yaptıklarını, fakat sonuç alamadıklarını belirttiler.
-KANAYAN YARA-
Çevlik Mahallesi’nde işletme sahibi olan Eser Çay’ın anlattıkları şöyle:
“Elektrik kesintisi, Çevlik Mahallesi’nin yıllar yılı kanayan yarasıdır. 2015 yılından beri haftanın hemen hemen her günü, günün büyük bir çoğunluğu elektrik kesintisi yaşıyoruz. Sadece biz değil, buradaki bütün işletmelerin hepsi, aynı şekilde bu durumdan muzdarip. Bu durumun çözümünde, ilk önce, mülki amir olarak Kaymakamlığın ve daha sonra Valiliğin harekete geçmesi gerekiyor.
İşimizi yapamıyoruz. Malzemelerimiz bozuluyor. Yaz sezonu ve turizm bölgesi burası. Bununla birlikte, çok ciddi sıkıntı yaşıyoruz, müşterilerimize mahcup oluyoruz. Elektrik kesintisi sonucunda malzemelerimiz bozuluyor ve jeneratör kullanmak zorunda kalıyoruz. Gün içerisinde 10 saat jeneratörün çalıştığını düşünün! Bunun da belli bir maliyeti var bize. Sektör zaten zor durumda. Bizim, bu durumla karşı karşıya kalmamız büyük bir sıkıntı.
Elektrik sorunuyla ilgili olarak, Kaymakamımızın ve Valimizin desteğini bekliyoruz. Biran önce bu sıkıntılarımızın çözüme ulaşmasını istiyoruz.”
AYDIN: Kesintiler azalacağına artıyor
35 yıldır Çevlik Mahallesi’nde oturan Cuma Aydın, kesintilerin ve arızaların azalacağı yerde artmakta olduğuna dikkat çekti. Cuma Aydın, şunları anlattı:
“ 2011’den bu yana elektrik kesintisi daha da çoğaldı. Çok yoğun bir elektrik kesintisi sıkıntısı yaşıyoruz. Biz, mahalle sakini olarak, elektrik kesintisine bir çözüm bekliyoruz. Sürekli bir bahaneyle geliyorlar! Yok trafo patladı, yok kablo yandı… 35 yıldır bu sıkıntıları yaşıyoruz ve çözüm konusunda, çözüleceğini sanmıyoruz ama… Bu sıkıntıların çözülmesini bekliyoruz.”
YALINBAŞ: 31 yaşındayım, karanlıkta büyüdüm
Çevlik Mahallesi sakinlerinden Cemil Yalınbaş, 31 yaşında olduğunu, elektrik kesintileri ve arızalar dolayısıyla karanlık içinde büyüdüğünü söyledi ve şöyle devam etti:
“Kendimi bildim bileli, hep elektriksiziz. Ne zaman özel bir günümüz olsa, ne zaman iş günümüz olsa, ne zaman bir maç izliyor olsak, ne zaman bir dondurma satıyor olsak, ne zaman balıklarımızı satıyor olsak, sürekli elektriğimiz kesik. Bizim suçumuz, günahımız ne?”
Mahalle Muhtarı Nazım Düzel ise, “Uğur Mumcu Caddesi’nde 4 yıl boyunca halkımızla beraber elektrik sıkıntısı yaşıyoruz. Her elektrik kesiminde defalarca yetkilileri arıyoruz. Hemen halledileceğini söylüyorlar. Ama 4 yıldan bu yana, şimdiye kadar hiçbir şekilde halledilmedi ve bu, böyle sürmeye devam ediyor. Bu durumun halledilmesini istiyoruz” diye konuştu. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ