Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,80 / Satış: 6,83
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Çevrecilere çağrımıza…

Çevrecilere çağrımıza…
  • 07.01.2019
  • 504 kez okundu

Çevrecilerden eleştiri…

Selda Asker: “Siz, sürekli bu kentin çevrecilerine serzenişte bulunurken, bu kentin çevrecileri de, Asi Nehri’nin bu duruma gelmesinde, başta DSİ ye serzenişte bulunuyorlar.”

Büyükşehir Belediyesi’nin, Asi Nehri’ndeki su sümbüllerinin biriktiği alanı temizlerken, bu kısımda biriken plastikleri toplamak yerine nehre bırakması noktasında konuşan Antakya Çevre Koruma Derneği Başkanı Selda Asker, kendilerine yönelik Gazetemizde çıkan ve ‘eleştiri’ içeren haberlere tepki gösterdi.
Konuya ilişkin sosyal paylaşım hesabı üzerinden kısa bir not paylaşan Asker, şunları söyledi:
“Siz, sürekli bu kentin çevrecilerine serzenişte bulunurken, bu kentin çevrecileri de, Asi Nehri’nin bu duruma gelmesinde, başta DSİ ye serzenişte bulunuyorlar. Bu kentin bir Üniversitesi, Su Ürünleri Fakültesi, bu kentin bir Devlet Su İşleri kurumu var. Nehirlerin, akarsuların, derelerin ıslahında, bakımında birinci derece sorumluluğun Devlet Su İşleri’nde olduğunu nedense hepimiz unutup, başka günah keçileri arıyoruz. Kaldı ki, yıllardır Asi Nehri mücadelesinde varlığımızı en iyi bilenlerden birisiniz.
Uluslararası sınır çizen, dünyanın başka bir yerinde olsa o şehrin incisi olacak böyle bir nehri koruma noktasında çevrecilerin hassasiyeti devam ediyor. Aynı duyarlılığı, Asi Nehri üzerine kurulan bentlerde, zeytinyağı fabrikalarının atıklarının nehre bırakılmasında ve daha birçok konuda, başta DSİ Olmak üzere Çevre ve Şehircilik Müdürlüğümüz ve ilgili tüm kurumlardan bekliyoruz.” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ