Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,51 / Satış: 7,54
€ EURO → Alış: 8,86 / Satış: 8,89

Cezaevinde 10 Kasım

Cezaevinde 10 Kasım
  • 11.11.2017
  • 1.598 kez okundu

Hatay Kapalı Cezaevinde Atatürk’e Anma

Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 79. yılında, Hatay Kampüs Kapalı Ceza İnfaz Kurumu bahçesinde düzenlenen törenle de anıldı. Hatay T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu, Hatay Kampüs Açık Ceza İnfaz Kurumu, Çocuk Kapalı Ceza İnfaz Kurumu ve Cezaevi Jandarma Karakol Komutanlığı personelinin ortak katılımıyla saat 09:05’te yapılan saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, kurum öğretmeni Osman Çalışkan’ın günün anlam ve önemini belirten konuşması ile devam etti.
Öğretmen Osman Çalışkan, konuşmasında şunları söyledi:
“Büyük Önder Atatürk’ün 10 Kasım 1938’de ebediyete intikal edişi, şüphesiz ki Türk Milletini derin bir üzüntüye boğmuştur. O’nun ani ve apansız ayrılışı bütün Türk halklarını da derinden etkilemiş, dünya üzerinde geniş bir yankı uyandırmıştır. Atatürk’ün vefatının hemen ardından dünya liderleri tarafından yapılan bütün açıklamaların ortak noktası, onun dünya üzerinde yetişmiş çok nadir bir dahi oluşu, büyük devlet adamlığı ve dünya milletlerine örnek olabilecek çalışmaları olmuştur.
Atatürk, yenilikçi ve ileriyi görebilen özellikleri yanında büyük bir komutandır aynı zamanda. Türk Kurtuluş Savaşı’na yön vermiş, milleti ile birlikte ‘Ya İstiklal Ya Ölüm!’ parolası ile hareket ederek, zaferin kazanılmasında en büyük pay sahibi olmuştur.
Bizler, Ulu Önderimizin bize bıraktığı emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti’ne her zamanki gibi gönülden sahip çıkarak ona layık bir millet olmaya devam edeceğiz.”
Sunumunu İnfaz ve Koruma Memuru Cemile Sertdemir’in yaptığı anma töreninde, İnfaz Koruma Memuru Hanife Sakar “Ulu Önder” adlı adlı şiiri okudu. Törende, Jandarma Mehmetçikler, “Mustafa Kemali Düşünüyorum” adlı şiiri okudu. Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Doğa Kaşka ve Uzman Jandarma 3 kademeli Çavuş Nihat Halıcı ise “Atatürk Olmasaydı” adlı diyaloğu icra etti.
Anma töreni teşekkür konuşmasıyla sona erdi.   -Cemil Yıldız-

 

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ