Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,75 / Satış: 7,79

Cezaevinde Kur’an’ı Kerim’i öğrenen 12 Mahkum Tutuklu için tören

Cezaevinde Kur’an’ı Kerim’i öğrenen 12 Mahkum Tutuklu için tören
  • 05.12.2017
  • 988 kez okundu

Belge Aldılar

Hatay T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda, Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV), doğum yıldönümünde yapılan etkinliklerle kutlandı. Etkinliklerin sabah yapılan programı içinde, Kurum’da kalan kadın tutuklu ve hükümlülere yönelik bir etkinlik yapıldı. Hatay İl Müftülüğü’nde görevli Din Hizmetleri Uzmanı Gürcü Bilgin ile Aile ve Dini Rehberlik Vaizi Tuğba Taze tarafından sunumu yapılan etkinlikte, peygamberimizin hayatı ve özellikleri anlatıldı. Sunumun sonunda Kuran-ı Kerim okundu, dualar edildi.
Öğleden sonra, Kurum’da kalan erkek tutuklu ve hükümlülere yönelik yapılan ikinci etkinlik ise Şehitler için 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Sonrasında, Ceza İnfaz Kurumu’nda açılan Kur’an-ı Kerim kursunda belge alan hükümlü İshak Taş tarafından Kuran-ı Kerim okundu.
Etkinliğe; Hatay Ceza İnfaz Kurumları Savcısı Atalay Aygeç, Hatay T Tipi Kapalı/Kampüs Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Mehmet Akgüç, Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü İsmet Çelik, Bölük Komutanı J.Yzb.A.Soner Bozan, Yayladağı İlçe Müftüsü Alaaddin Türkoğlu, kurum ikinci müdürleri, idareciler, personel ile hükümlü ve tutuklular katılım gösterdi.
Etkinlik, Neyzen Şahin Gezginci’nin söylediği ilahiler ve semazenler Yahya Güraslan ve Ömer Bayrakçı’nın yaptığı semah gösterisi ile devam etti. Gül dağıtımı yapılarak, Kur’an-ı Kerim kursunda başarılı olan 12 hükümlü ve tutuklu kursiyer için belge dağıtım töreni düzenlendi. -Cemil Yıldız-

 

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ