Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,96 / Satış: 8,99

Cezaevine Ekmek Fabrikası

Cezaevine Ekmek Fabrikası
  • 02.11.2017
  • 1.344 kez okundu

Açılışa katılan Vali ve Protokol üyeleri, imal edilen ekmek, Poaça, simitleri çok beğendi, günde 9000 ekmek üretilecek

Hatay Kampüs Açık Ceza İnfaz Kurumunda Ekmek ve Unlu Mamüller Üretim tesisi açıldı.
Açılış törenine Hatay Valisi Erdal Ata, Hatay 2.Hudut Alay Komutanı P. Albay Ahmet Gürbüz, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Tekne, Vali Yardımcıları Orhan Mardinli, Mahmut Hersanlıoğlu, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, İl Jandarma Alay Komutanı J. Albay Uğur Ertekin, Ceza İnfaz Kurumları Savcısı Atalay Aygeç, Hatay T Tipi Kapalı/Kampüs Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Mehmet Akgüç, Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü İsmet Çelik, Kampüs Jandarma Bölük Komutanı Yüzbaşı Ali Soner Bozan ile kurum personelleri ve hükümlüler katıldı.
Hatay Kampüste bulunan, T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu, Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu ile Kampüs Açık Ceza İnfaz Kurumunun günlük ekmek ihtiyacının karşılanması amacı ile Hatay Kampüs Açık Ceza İnfaz kurumunda “Ekmek ve unlu mamuller üretim tesisi” kuruldu. Günlük 9000 adet ekmek üretim kapasitesine sahip tesiste, ekmeğin yanı sıra, tatlı çeşitleri, poğaça ve simit üretimi de yapılarak satışa sunulacak.
Açılışta son teknolojik makinaların kullanıldığı üretim tesisinde üretilen mamullerin tamamen doğal olduğunu ve hijyen kurallarına riayet edildiğini belirten Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Tekne’nin ardından kısa konuşma yapan Vali Erdal Ata, fırında üretilen ekmeğin tadına bakarak çok beğendiğini söyledi ve açılışa katılan diğer kurum amirlerine tesiste üretilen ekmekten kurumlarına almaları hususunda talimat verdi.
Hatay T Tipi Kapalı/Kampüs Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Mehmet Akgüç de, açılış sonrasında kurumu ziyaret eden heyete kurumun yapısı ve işleyişi hakkında kısa bir brifing verdi.
Açılışa katılan protokolün diğer üyeleri de kurumda üretilen mamullerin tadına bakarak beğendiklerini ifade etti.  -Cemil Yıldız-

 

 

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ