Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,43 / Satış: 6,46
€ EURO → Alış: 7,08 / Satış: 7,11

CHP Antakya İlçeden 30 Ağustos Mesajı:

CHP Antakya İlçeden 30 Ağustos Mesajı:
  • 30.08.2018
  • 561 kez okundu

Genç Kuşaklar 30 Ağustos’u Unutmamalı

CHP Antakya İlçe Başkanı Gökay Gökdemir, yayınladığı 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajında, 30 Ağustos’ları anma yanı sıra genç kuşaklara öğreterek unutturmamanın büyü önem taşıdığını belirtti.
CHP Antakya ilçe başkanı Gökay Gökdemir’in mesajı şöyle:
“30 Ağustos 1922, Türk Ulusu’nu esir ederek Anadolu’yu paylaşmak isteyen emperyalist işgalcilere karşı verilen kurtuluş savaşının zafere giden dönüm noktasıdır. 30 Ağustos; kadın, erkek, genç, yaşlı, asker, sivil, köylü, kentli tüm vatansever halkımızın omuz omuza verdiği bir bağımsızlık destanıdır. 30 Ağustos, aynı zamanda bir sürü yokluk ve olanaksızlıklar içindeki bir ulusun, vatan ve bağımsızlık söz konusu olduğunda her türlü fedakarlığı gözünü kırpmadan yapabileceği, mucizeler yaratabileceğinin kanıtlandığı bir gündür. Partimizin ve Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlığında kazanılan bu zafer, aynı zamanda dünyanın tüm ezilen uluslarına, mazlum halklarına da yol göstererek yeni bir çığır açmıştır. Bugün de yoğun bir terör, ekonomik-politik bir sürü iç-dış sorunla boğuşan ülkemizde 30 Ağustos’ları anmak ve genç kuşaklara öğreterek unutturmamak büyük önem taşıyor.
CHP Antakya İlçe Örgütü olarak bu bilinçle 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlarken, bu şanlı zaferin Başkomutanı Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyoruz.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ