Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,73 / Satış: 6,75
€ EURO → Alış: 7,54 / Satış: 7,57

CHP de aynı görüşte:

CHP de aynı görüşte:
  • 07.08.2019
  • 547 kez okundu

Kaz Dağı ve Salda Gölü kıyımı son bulmalı…

Türkiye ve ilimiz kamuoyunda oluşan Kazdağı ile Salda Gölü’ndeki orman kıyımına yönelik girişimlere, CHP Hatay Teşkilatı da tepki gösterdi. CHP Hatay İl Başkanı, “Kaz Dağı ile Salda Gölü doğa kıyımı son bulmalı” dedi.
CHP İl Başkanı Halil İbrahim Özgün’ün açıklaması şöyle:
“Kaz Dağlarındaki ve Salda Gölü’ndeki kıyıma artık son verin. Bu ülkenin doğal güzellikleri, altından kıymetlidir. Bizim altınımız; ormanlarımız, dağlarımız, ovalarımız, göllerimiz ve denizlerimizdir. Kaz Dağlarında, Kanadalı bir altın firmasına altın arama yetkisi verilmesi, bu toprağa ihanettir. Çıkacak altın peşkeş çekildiği gibi, güzelim Kaz Dağları da yok edilmektedir. Bize, Cumhuriyetin ilkokullarında, vatan sevgisi olarak ağaç sevgisini, dağ, taş, su sevgisi öğretilmiştir. Bu vatanda nefes alacak orman kalmadığında, para saymaya takatimiz de kalmayacaktır. Bu cennet ülkenin güzelliklerini korumak hepimizin vatani borcu.
Mustafa Kemal’in Gençliğe Hitabesi’nde belirttiği gibi, iktidar sahipleri gaflete ve dalalete düşse de, bize düşen şey doğruyu savunmaktır. Gitmesek de görmesek de, o Kaz Dağları bizim ve vatanın dağlarıdır. Kaz Dağlarından, Kanadalı altın arama firmasını göndereceğiz. Salda Gölü’nün doğal yapısını bozdurmayacağız.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ