Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

CHP Defne İlçe Başkanı Yeşiloğlu:

CHP Defne İlçe Başkanı Yeşiloğlu:
  • 18.05.2019
  • 464 kez okundu

Güzel Yarınlara İnancımız Tam

CHP Defne İlçe Başkanı Ali Kemal Yeşiloğlu,19 Mayıs 1919’un, bir milletin kendisine giydirilmeye çalışılan zorba işgal gömleğine karşı isyan bayrağını açtığı, varlığını ve bütünlüğünü tarih sayfasına yeniden yazmak için ayaklandığı, dünya siyasi tarihinin örnek aldığı devrimci bir niteliğe sahip özel bir gün olduğunu hatırlattı.
19 Mayıs mesajında, Türk Milletinin, kendi egemenliğini zor şartlarda ve kısıtlı imkanlarla kendi eliyle kazandığının altını çizen Defne CHP İlçe Başkanı Yeşiloğlu, şöyle devam etti:
“Türk insanının bağımsız, özgür ve mutlu yaşaması için çok büyük bedeller ödenmiş ve bu bedellerin karşılığında Türkiye, önce Cumhuriyet’e ve sonra da demokrasiye sahip olmuştur. Milleti esas alan, milletin kendi kaderi üzerinde mutlak egemenliğine inanan bir anlayış ile Türkiye çağdışı bir despotluk rejiminin elinden kurtulmuş, kendi kendini yöneten ve halka hesap veren bir ülke zihniyet içerisinde milletler ailesi içerisindeki yerini almıştır.
‘Biz her şeyi gençliğe bırakacağız. Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir’ diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, gençliğe olan inanç, güven ve heyecanını dile getirmiştir. Bağımsızlık ve özgürlüğümüzün emanet edildiği milyonlarca genç ile Cumhuriyet değerlerine gönülden inanmış milyonlarca insanımız güzel yarınlara olan inancını yitirmeden 100 yıldır aydınlığı, barışı, demokrasiyi ve Cumhuriyet’in temel niteliklerini korumuş, korumaya da devam edecektir.
Bu duygu ve düşüncelerle, yarınlarımızın teminatı olan gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, bu bağımsızlık mücadelesinde emeği geçen Başkomutanımız Atatürk ve aziz silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyor, ülkemizin daha aydınlık yarınlara kavuşmasını temenni ediyorum.” -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ