Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,61 / Satış: 8,64
€ EURO → Alış: 10,28 / Satış: 10,32

CHP Ekonomi Kurmaylarının Hatay Turnesi Mesajı:

CHP Ekonomi Kurmaylarının Hatay Turnesi Mesajı:
  • 16.11.2020
  • 1.238 kez okundu

Bakan, Başkan Değişti, Uçak Yorgun, Yardımcı Pilotlar Gitti, Ama Kaptan Eski…

CHP’li Faik Öztrak, Hatay’da, “Merkez Bankası Başkanını ve Bakanı değiştirdiler Ama uçak eski, metal yorgunu. Kaptan eski ise yardımcı pilotları değiştirmek işe yaramaz. Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz. Milletimiz, bu hükümeti evine göndermek için önüne gelecek sandığı bekliyor” dedi.

CHP Ekonomi Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, ‘CHP Ekonomi Masası’ heyetinin güney illeri gezisinin Hatay etabında, Merkez Bankası Başkanı ile Hazine ve Maliye Bakanı’nın değişmesine ilişkin olarak, “Merkez Bankası Başkanı’nı ve Bakanı değiştirdiler. Hayırlı olsun. Ama uçak eski, metal yorgunu. Yardımcı pilotları değiştirdiler, ama kaptan eski. Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz” değerlendirmesinde bulundu.
Öztrak, Antakya’da ATSO yöneticileriyle görüşmelerinde, halkın erken seçim istediğini vurgulayarak, “Bu beceriksizleri, bu liyakatsizleri millet artık istemiyor. Ne yaptıklarını gördü, notlarını verdi. Bir an önce önüne sandık gelsin diye bekliyor. Biz, erken seçime hazırız. Millet, ilk seçimde bunları evlerine gönderecek” diye konuştu.
Öztrak’ın yaptığı basın açıklamasına; Ekonomi Masası heyetinden Genel Sekreter Selin Sayek Böke, Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, İstanbul Milletvekili Fethi Açıkel, Hatay Milletvekilleri Mehmet Güzelmansur ve Suzan Şahin ile CHP İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar eşlik etti.
CHP Hatay İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar, “Ekonomi Masası toplantılarında, halkımıza, CHP’nin Türkiye’yi nasıl düzlüğe çıkaracağını anlatacağız. İyi ki CHP var. Halkımız, bu sayede umudunu koruyor” dedi.
-“KURBAĞANIN GÖZÜ PATLADI”-
Öztrak, AKP’nin, “Adalet, üretim, hakça paylaşmak” sözcüklerini kullanmaya başladığını, ama bu sözlerin CHP’ye ait olduğunu belirterek şöyle konuştu:
“2018 yılında ekonomi masasını kurduk. 2018’den önce de, burada gördüğünüz adalet, üretim, hakça paylaşmak sözcüklerini o gün de kullandık, seçimlerden önce, bugün de kullanıyoruz. Ama bakıyorum, bugün birileri bizimle beraber bu sözcükleri kullanmaya başladı. ‘Adalet’ diyorlar meydanlarda… Geçmiş olsun. 18 yıldır ne yapıyordunuz? ‘Üretim’ diyorlar, 18 yıldır üretim neredeydi? Alıyordunuz dışarıdan sıcak parayı, şişiriyordunuz ekonomiyi. ‘Hakça paylaşalım, kimse dışarda kalmasın’ diyorlar. Havuz müteahhitlerinin haline, şu bütçenin haline bakın! Adamlara dolarla garantiyi verdiniz, tıkır tıkır paralarını ödüyorsunuz, ama vatandaşa bir şey yok. Biz, ‘istikrar’ diyorduk, şimdi bunlar da ‘istikrar’ demeye başladılar. Baktım, üç ayağı varmış programlarının. Fiyat istikrarı, finansal istikrarmış, 18 yıldır neredeydiniz? Kurbağanın gözü patladı. Şimdi kalkıp da bizim söylediklerimizi söyleyerek bu işleri çözebilmek mümkün değildir.” -Cemil Yıldız-

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ