Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

CHP İl Başkanı H.İbrahim Özgün…

CHP İl Başkanı H.İbrahim Özgün…
  • 20.02.2020
  • 619 kez okundu

Kongreye 3 gün kala aday olmadığını açıkladı:

Birileri Değil, CHP Çıkarları Gereği Çekiliyorum…

CHP İl Başkanı Halil İbrahim Özgün, il kongresine 3 gün kala yaptığı açıklama ile aday olmayacağını duyurdu. Özgün, aday olmama kararını, biri veya birileri lehine değil, CHP’nin âli menfaatleri gereği aldığının altını çizdi.
Uzun süredir, Parti bünyesinde aday olup olmayacağı tartışmaları yapılan CHP İl Başkanı Halil İbrahim Özgün, “Değerli Yol Arkadaşlarım” başlıklı mesajında, yaklaşık iki yıldır CHP Hatay İl Başkanlığı görevini başarıyla sürdürdüğünü, İl Başkanlığı sürecinde Büyükşehir Belediye seçimini yeniden ve farkla şekilde kazandıklarını, ayrıca ilçe belediye sayısını artırdıklarını kaydederek, bu başarıları elde eden bir İl Başkanı olmanın gururunu yaşadığını anlattı.
Partililere hitaben yaptığı uzunca açıklamasında, görev yaptığı süre boyunca aktif, dinamik, cesur, konsolidasyon kabiliyeti ve saha gücü yüksek bir örgüt yapısı yarattıklarını belirten CHP İl Başkanı Halil İbrahim Özgün, şöyle devam etti:
“İl Başkanlığımız sürecinde Parti içi çalkantıları dindirerek, yerel yönetim başarısının zeminini hazırladık. Sırça köşklerimize çekilmedik, sokağı yaşadık, gözümüzü dikenden ve başımızı beladan sakınmadık. Baskı ve karanlığın en koyu anında bile, cesaretin bulaşıcı olduğunu, liderliğin görevinin cesareti bulaştırmak olduğunu unutmadık. Bunun sonucu olarak da, Hatay’ın her noktasında CHP bayrağını yüreklerde dalgalandırdık. Gelen seçim başarıları akabinde girdiğimiz kongre süreçlerinde, bu başarımızı gören tabanımızdan, üyelerimizden ve delegelerimizden büyük bir destek ve güvenoyu aldık.
Yeniden il başkanı olmam konusunda tabanımızın ortaya koyduğu tavır, Partililerimizden gelen çok yoğun talep ve baskılar, tarifsiz bir gurur yaşatmıştır. Bu anlamda kongre sürecinde desteğini esirgemeyen İlçe Başkanlarıma, tüm Partili yol arkadaşlarıma ve delegelerimize teşekkür ediyorum.
Daha evvel de belirttiğim gibi, bu kurultayımızın iktidar kurultayı olacağına inancım tamdır. İktidara koşarken, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun ortak ve tek uzlaşı adayı talimatının beni de bağlayacağını daha önce kamuoyuyla paylaşmıştım. ‘Parti içi iktidarı’ değil, ‘Partinin iktidar olmasını’ hedefleyen ve ‘ben değil biz’ diyen anlayışımız esastır.
Kongre sürecinde yeniden aday olacağımı belirterek, destek istedim ve bu talebime karşılık bularak çok güçlü bir güvenoyu aldım. Tabanın ortak ve uzlaşı adayı olduğumun bilincindeyim. Ancak iktidar yürüyüşümüz, Parti terbiyemiz ve Mustafa Kemal’in koltuğunda oturan Genel Başkanımıza bağlılığımız gereği, kazanacağımız bir seçimde aday olmaktan imtina ediyorum. Biri ya da birileri lehine çekilmiyorum. CHP’nin âli menfaatleri gereği çekiliyorum.”
Adaylığı konusu merakla beklenen Halil İbrahim Özgün, ilimizin, CHP’nin en zorlu alanlarından biri olduğunu, çalkantıyı dindirmek ve harareti söndürmek açısından, hak ve Parti çıkarları zaviyesinden aldığı her tutumun belli ki hep bir öteki cenahı ürküttüğü iddiasına da açıklamasında yer verdi.
CHP İl Başkanı Halil İbrahim Özgün, şöyle devam etti:
“Mutluyum ki, şahsi değil, şahsiyetli kararlar aldım ve örgütümü korudum. Her ne kadar vardığımız tablo, şahsiyetli kararların sonucu olsa da! Kararlarım, çok şükür ki Partimi ve örgütümü değil, şahsımı mağdur etmiştir! Genel Merkezimiz, neticede kendilerine, Hatay’dan Ankara’ya ulaşan enformasyon gereği en doğru kararı vermiştir.
Yoldaşlarımızın günahlarının kefaretini ödemek ve buna rağmen isyan etmemek, siyasi terbiyemizdendir. Her ne kadar unutulmuş bir kavram olsa da, kendi şahsım adına vefa, yalnızca bir semt adı değildir. Elbette bazı yol arkadaşlarıma kırgınlıklarım vardır. Bu süreç daha şeffaf, daha katılımcı ve incitmeden, örselemeden yürütülebilirdi. Son bir aydır hakkımda atıp tutanları, iftira yayanları gülümseyerek izliyorum.
Değerli Yol Arkadaşlarım. İl başkanlığına yeniden aday olmayacak olmam, politik mücadelemize ara verdiğimiz anlamına gelmeyecektir. AKP rejiminin sonlandırılması ve Mustafa Kemal Atatürk’ün ışığında cumhuriyet aydınlanmasının sürdürülmesi yolunda, CHP iktidarı için bir cumhuriyet neferi olarak aralıksız çalışmaya devam edeceğim. Parti mücadelesi yanı sıra, 28 yaşında il başkanı olmuş ve Türkiye’nin en genç il başkanı ünvanını taşımış bir kardeşiniz olarak, gençlik hareketlerinde buluşmaya devam edeceğiz. Bazen gözden kaçsa da, emek ve liyakatin hak ettiği yeri bulacağına inanıyorum.
Eşit, adil, özgür bir dünyada ve güneşli, güzel, aydınlık yarınlarda buluşmak dileğiyle. Dayanışmayla. Sevgiyle. Saygıyla.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ